Kuchyně

15. února 2018 06:00

Tereza Javorová

Znáte 10 geniálních způsobů, jak využít obyčejnou tužku s gumou ve vaší domácnosti? Naučíme vás je!

Tužku s gumou na konci má doma snad každý. Věřte nebo ne, neposlouží vám jen k luštění křížovek a zapisování nákupů, ale můžete ji zapřáhnout do domácnosti dalšími neobvyklými způsoby. Poradíme vám triky, jak pomocí obyčejné tužky vyčistit stříbro, boty nebo třeba opravit náušnice!

1) Opravte si náušnice

Nosíte ráda visací náušnice? Občas se stane, však to znáte, že se drátek, na kterém ozdoba visí, zdeformuje. Vy ale potřebujete pěkný oblouček, který příjemně sedí v ušním lalůčku. Na jeho “znovuobnovení” vám postačí kulatá tužka, která má ideální rozměry…

2) Odstraňte nálepku

Znáte to, koupili jste si nové sklenice a v obchodě na ně nalepili cenovku, která ne a ne dolů. Máme pro vás dobrý trik! Vezměte si na pomoc obyčejnou gumu z psacích potřeb. Guma funguje jako jemná bruska, která dokáže vyčistit zbytky nálepek z povrchu skla a kovu.

Z nových skleniček snadno odstraníte nálepku. Foto: istock.com

3) Vyčistěte stříbro

Vyčistit stříbrné šperky nebo předměty můžete zkusit i doma za pomoci, opět, obyčejné gumy. Částice kaučuku dobře absorbují olej, mastnotu a zbytky, takže vaše poklady se budou lesknout jako nikdy předtím.

Vyčistěte stříbro. Foto: istock.com

4) Vyladí semiš

Milujete ty nové kotníčkové boty ze světlého semiše nebo krásné sako z jelenice. Jenže po pár procházkách se už na ty tmavé šmouhy nemůžete ani podívat? Povolejte na pomoc tužku s gumou, se kterou jemnými pohyby “vygumujte”, co je potřeba. Vaše semišové boty nebo oblečení bude jako nové.

5) Vyčistěte špinavépodrážky

Dětičky přiběhly z venku a v podrážkách bot mají tunu bahna. Znáte to? Klepete s tím a ono nic. Tužka má však ideální velikost na to, abyste ze vzorku podrážky “vyšťourali” vše, co tam nepatří, a boty pořádně vyčistili. Nebo lépe, ať si to děti udělají samy, tady jsou všechny výmluvy “že to nejde dolu” marné.

Vyčistíte boty. Foto: istock.com

6) Prodlužte životnost baterie

Připravte starým tužkovým baterkám refresh. Lehce gumou vyčistěte kontaktní body umírající baterie. Odstraníte tak nikl nebo oxidy železa, které se tam usazují a působí pokles napětí.

7) Chraňte své zdi

Odřízněte z tužky kolečka gumy a přilepte je k zadní části rámu, abyste ho mohli bezpečně a bez odření pověsit na zeď. Gumová kolečka budou působit jak malé a šikovné chrániče a zeď zůstane bez šrámů.

Ochráníte své zdi. Foto: istock.com

8) Udržujte čistou klávesnici

Máte klávesnici, s odpuštěním, jako chlívek? Pokud potřebuje vyčistit, tak s gumou na tužce se mezi její čudlíky dostanete snadno. Snadno tak odstraníte všechny špinavé značky mezi klávesami.

9) Uspořádejte si šicí potřeby

Máte kus staré gumy a spoustu špendlíků a jehel? Posbírejte je pomocí magnetky a zapíchejte do staré gumy, která vám poslouží jako jehelníček.

Konec chaosu v šitíčku. Foto: istock.com

10) Vždy vás podrží!

Nezapomínejte mít ořezanou tužku s gumou u telefonu, na stole, v tašce, autě nebo u nástěnky. I v době mobilů a elektronických diářů jsou její služby společně s kouskem papíru prostě neocenitelné!

I v době elektronických diářů je tužka a papír k nezaplacení. Foto: istock.com

(ku)

Další články:


Přečtěte si také