Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Zarámujte si dovolenou. Jaký rámeček si vyberete?

To si za rámeček rozhodně dejte...
Vydáno: 11.08.2014
Zdobné rámečky pokryté látkou dokážou pěkně interiér rozveselit
Zdobné rámečky pokryté látkou dokážou pěkně interiér rozveselit Autor: Ikea.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co by to bylo za dovolenou, kdybychom během ní nenastřádali spoustu zážitků a také nenakupili množství fotografií? I když léto uplyne, pohledem na milé fotovzpomínky si ten čas slastného odpočinku můžeme připomínat, kdy budeme chtít. A pokud je chceme mít stále na očích, je skvělé si je zarámovat a někam pověsit nebo postavit.

Každá fotografie je tak trochu jako obraz a jak to bývá, právě rám dokáže podtrhnout nebo zcela potlačit zobrazený motiv. K tomu ovšem ještě připočítejme styl, do jakého jsme místnosti u sebe doma vyladili. Je tedy jasné, že hmátnout po prvním rámečku, který nám přijde pod ruku, nemusí být ten nejlepší způsob, jak si domov vylepšit.

Polička a fotorámeček v jednom.
Polička a fotorámeček v jednom.
Preciolandia.com

Pokud máte domácnost laděnou moderně, pak mohou být jednoduché „rámečky“, které se skládají pouze ze skleněné přední strany a pevné lepenky vzadu, slušným řešením. Narazíte na ně snad v každém fotolabu. Fotografie je uvnitř přichycena kovovými klipsnami. V podstatě nejde ani o rámeček, ale o zpevnění a zasklení fotografie.

Svěží usínání

Obrázek na stěnu? Co třeba dělený?

Chcete-li si ale pohrát a máte třeba na stěnách obrazy nebo zkrátka chcete ještě fotografii dotvořit pěkným rámem, máte na výběr z nepřeberného množství rámečků. Některé jsou dřevěné, mají jednoduché tvary a zahřejí vás u srdce. Jiné mohou být potažené umělou kůží nebo ozdobené látkou. Další si zas pohrají s nějakým ornamentem a jsou vyvedeny v kovu.

Jestli máte vícero fotografií, které chcete mít stále na očích, i ty je možné zarámovat, a to tak, aby byly pospolu. Můžete si tak vytvořit osobitou fotomozaiku v podobě hodin, paravánu nebo třeba školní nástěnky či filmového pásu.

Když vám ten nebo onen rám připadne pro vaši fotografii nejlepší a ladí vašemu oku i ve spojitosti s nábytkem a dalšími předměty v místnosti, pak si klidně udělejte radost a pořiďte si jej. Takový rámeček dotvoří osobitost prostoru, ve kterém žijete, a ještě víc vás s ním sblíží. Jste-li na vážkách, který zvolit, přibalte si fotografii nebo její menší kopii s sebou do pevných desek a zkuste porovnávat, který rámový kabátek jí nejvíc sluší. Jako inspirace vám může posloužit i naše fotogalerie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

No není to geniální?

10 super nápadů, jak ukládat malou parádu

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Podívejte, jak k sobě mohou na stěně ladit různé tvary a dekory starých zrcadel

Stará zrcadla v moderním interiéru

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama