reklama

Žena použila 13 000 mincí, aby zrenovovala starou podlahu. Výsledek vám vyrazí dech (návod uvnitř)

zidkovm
3. června 2017
Nevíte si rady s drobnými mincemi nahromaděnými v peněžence po každé dovolené? A to ještě Česko nemá euro! Tonya Toonersová z amerického Portlandu nabízí inspiraci s dolarovými centy – použila je jako dekorační podlahovou krytinu.
reklama

Kutilka z Oregonu poskládala z 13 000 mincí podlahový dekor, který nyní zdobí jednu z místností jejího domu. A nezdá se, že by snad hodnota mincí přesahovala hodnotu vytvořeného díla.

Podlahu vytvořila ze tří sáčků obsahujících centy za 50 amerických dolarů, které pořídila v bance. Na pokrytí podlahy mincemi tedy stačily peníze v hodnotě 3700 korun. K tomu ještě připadají náklady na lepidlo, tmel k vyrovnání podkladu a poměrně drahý epoxid (epoxidovou pryskyřici), jímž jsou mince zalité.

Práce trvala několik měsíců, k čemuž přispěly i loužičky od psa přiléhavě pojmenovaného „Trouble“ neboli „Potížista“. Pokud jde o vzor podlahy, Toonersová nad ním nijak moc nepřemýšlela. „Začala jsem s diamanty, které se mi také zamlouvaly a tak jsem pokračovala,“ popsala spontánní postup. Projděte si jednotlivé kroky v galerii.

Penny nejprve všechny mince přilepila k podlaze, mezery mezi nimi vyplnila spárovací hmotou, po vyschnutí podlahu zalila epoxidem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama