Proměny a rekonstrukce

16. února 2018 22:39

Tereza Javorová

Zlepší proměna bydlení i vztahy babičky s vnoučaty? Uvidíte v pořadu Jak se staví sen

Jak se staví sen 2018 (3) - upoutávka

Babička Olga má svá vnoučata Ondru a Aničku v pěstounské péči a vychovává je jako vlastní děti. S jejich dospívajícím věkem se jí však stále více odcizují. Pomůže proměna bytu jejich vzájemnému sblížení? Uvidíte v premiérovém díle nové série Jak se staví sen v pondělí 19. února ve 21.30 na Primě.

Paní Olga Schrůtová (65) sama vychovává vnoučata Ondru (18) a Aničku (15). Smutná rána osudu z ní udělala nejenom milující babičku, ale i pečující maminku a tatínka v jednom, a tím tak vlastně jediného člena rodiny, kterého děti mají. V její pěstounské péči skončily obě děti, když byly ještě malé. Tehdy čtyřletému Ondrovi a roční Aničce zemřela v pouhých 25 letech po třetím porodu maminka, dcera Olgy. Otec o děti neměl zájem, výživné však platí. Babička se nerozmýšlela, a i když ji rozhodnutí postarat se o vnoučata stálo vztah s tehdejším dlouholetým partnerem, obětovala jim svůj osobní život.

Všechno pro děti

Byt, ve kterém paní Olga kdysi žila, se stal jejich společným domovem. Dnes, když vnoučata dospívají, mají větší nároky na soukromí, ale na přestavbu bytu nemá babička finance, síly ani invenci. Dobře ví, že stávající bytové podmínky jsou nevyhovující, děti jsou navíc ve složitém věku, izolují se a prostředí, kde žijí, jim ke štěstí nepřidává. Paní Olga by chtěla jenom kousek štěstí a vlastního prostoru pro děti. Sama je skromná, stačí jí malé místo, kam by mohla složit hlavu. Podaří se designérům vytvořit prostor, kde všichni členové domácnosti najdou místo jen pro sebe, a přece budou opět spolu i jako rodina?

Sledujte premiérový díl pořadu Jak se staví sen, vpondělí 19. února ve 21.30 na Primě.

Byt čeká velká rekonstrukce. Foto: archiv Prima

Další články:

Podobné články

Podobné články