Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Renovace zvýší cenu domu o 100 %. Tahle žena to dokázala. Jak se jí to povedlo?

Pokud vlastníme nemovitost, chceme ji prodat co nejdráž. A i když jsou ceny domů a bytů vysoko, můžeme na prodeji vydělat ještě víc.
Vydáno: 03.01.2019
Jedinou výraznou barvou v interiéru je tmavě modrá
Autor: profimedia.cz Jedinou výraznou barvou v interiéru je tmavě modrá
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Anglická modelka a návrhářka plavek Kimberly Garner si před pěti lety pořídila dům v Chelsea. Už tehdy ji vyšel na závratných 1,275 milionu liber. Jenže teď jeho cena vzrostla na 2,5 milionu. Modelka tak nemovitost může prodat, a nejenže se jí vrátí investice, ještě na domě vydělá.

Garner sice investovala výrazně vyšší částky do nákupu a renovací než většina smrtelníků, ale její nápad nám může pomoct vylepšit i naše domy a zvýšit tak jejich hodnotu.

Důležitou roli hrají zrcadla nebo velké lustry
Autor: profimedia.cz Důležitou roli hrají zrcadla nebo velké lustry

Vzhled hraje roli

Modelka opět připomněla, že to, jak vypadá dům, hraje při prodeji výraznou roli. Možná chcete prodat starší byt, který jste zdědili, ale bez předchozí investice bude zájemců méně. Lidé si spíš pořídí zrenovovanou nemovitost, která vypadá krásně.

Garner tak sledovala trendy v bydlení. Zjišťovala, co je populární a moderní mezi bohatými obyvateli Chelsea. Podle toho upravovala nemovitost. Dospěla k tomu, že základními barvami budou bílá a krémová. Detaily jsou pak tmavě modré nebo zlaté. Ukázalo se, že v oblibě jsou i kovové nohy u stolů a stolků. Židle jsou naopak populárnější z přírodních materiálů nebo čalouněné.

Nohy nábytku jsou často kovové
Autor: profimedia.cz Nohy nábytku jsou často kovové

Jak na to u nás doma?

Styl, který vytvořila Garner, by se do většiny českých domovů nehodil a má až moc blízko ke kýči a zbytečné okázalosti. My si můžeme vzít inspiraci z jejích nápadů. Pokud budeme sledovat trendy a nebudeme prodávat byt se starým nábytkem, můžeme cenu celé nemovitosti zvýšit. Funguje to podobně jako u pronájmů. Tam jsme si už zvykli, že byt s novou kuchyní můžeme nabídnout za vyšší cenu. Jenže pokud byt nebo dům prodáváme, máme často tendenci se ho zbavit a nevnímáme ho jako opravdovou investici.

Do Česka se spíše hodí jednoduchý a skromný skandinávský styl
Autor: unsplash.com Do Česka se spíše hodí jednoduchý a skromný skandinávský styl

Můžete se inspirovat skandinávským stylem, který se líbí většině lidí. Interiér vymalujte neutrálními barvami, rozhodně neprodávejte byt s oprýskanou omítkou. Investujte do kuchyně a koupelny, ale pozor: nedávejte moc prostoru fantazii. Dlaždičky se vzory jsou vždycky krokem do neznáma a většinou vedle. Každý má jiný vkus a dlaždičky se tak snadno nevymění jako třeba ošklivé závěsy.

Článek je zařazen v: renovace , rekonstrukce , celebrity , prodej nemovitosti , peníze
Reklama