Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bydlete jako mafiáni. Al Caponův dům v Miami je na prodej za neskutečnou cenu

Luxusní vila inspirovaná středomořskou architekturou vyrostla ve slunném Miami roku 1922. Patří k ní i velký bazén a nedávno ji její majitelé zrekonstruovali. Teď ji ale prodávají a cena šla pořádně nahoru.
Vydáno: 25.04.2018
Bydleli byste tu?
Autor: profimedia.cz Bydleli byste tu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když se známý mafiánský boss do Miami nastěhoval, stávala se z floridského města prázdninová destinace, jejíž popularita mezi movitými Američany rostla. Dům v Miami využíval od roku 1928 až do své smrti roku 1947. Koupil ho za 40 tisíc dolarů, ale pětkrát tolik investoval do jeho úprav, které obsahovaly i vysokou zeď kolem pozemku. Miamské úřady Caponeho ale neviděly rády, dům označily za hrozbu pro bezpečnost a klid obyvatel.

Dům ve středomořském stylu, který si Al Capone oblíbil právě díky podobnosti s italskou architekturou, se dnes prodává za 15 milionů dolarů, což je o šest milionů více, než za kolik ho koupili současní majitelé v roce 2016.

Důvod je jasný. Dům prošel nákladnou rekonstrukcí, při níž se ale zachovaly původní prvky jako okna nebo mozaiky v koupelně. Proměnou prošla i střecha, jejíž tašky dříve patrně bývaly výrazněji červené. Kryté ochozy zajišťují stín ale také přírodní ochlazování vzduchu.

Podívejte se, jak si Al Capone žil:

Další články:

Bydleli byste v čarodějném domě?

Dům jako z Harryho Pottera je na prodej. Nikdo ho však nechce! Proč?

Bydlete jako Harry Potter!

GALERIE: Bydlete jako Harry Potter! Ve Skotsku nabízejí ubytování, které vypadá přesně jako z Bradavic

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Článek je zařazen v: bazén , USA , Miami , architektura , nemovitosti , Al Capone
Speciály:
Reklama