Bydlete jako mafiáni. Al Caponův dům v Miami je na prodej za neskutečnou cenu

Luxusní vila inspirovaná středomořskou architekturou vyrostla ve slunném Miami roku 1922. Patří k ní i velký bazén a nedávno ji její majitelé zrekonstruovali. Teď ji ale prodávají a cena šla pořádně nahoru.

Když se známý mafiánský boss do Miami nastěhoval, stávala se z floridského města prázdninová destinace, jejíž popularita mezi movitými Američany rostla. Dům v Miami využíval od roku 1928 až do své smrti roku 1947. Koupil ho za 40 tisíc dolarů, ale pětkrát tolik investoval do jeho úprav, které obsahovaly i vysokou zeď kolem pozemku. Miamské úřady Caponeho ale neviděly rády, dům označily za hrozbu pro bezpečnost a klid obyvatel.

Dům ve středomořském stylu, který si Al Capone oblíbil právě díky podobnosti s italskou architekturou, se dnes prodává za 15 milionů dolarů, což je o šest milionů více, než za kolik ho koupili současní majitelé v roce 2016.

Důvod je jasný. Dům prošel nákladnou rekonstrukcí, při níž se ale zachovaly původní prvky jako okna nebo mozaiky v koupelně. Proměnou prošla i střecha, jejíž tašky dříve patrně bývaly výrazněji červené. Kryté ochozy zajišťují stín ale také přírodní ochlazování vzduchu.

Podívejte se, jak si Al Capone žil:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také