Bydlení

30. dubna 2018 06:00

Matouš Hartman

Dům jako z Harryho Pottera je na prodej. Nikdo ho však nechce! Proč?

Tohle bydlení není pro mudly. V americkém Minneapolis si dům inspirovaný čarodějnickým světem postavil hudebník Jeff Arundel. Dům se stal atrakcí a teď je dokonce na prodej. Jeho cena ale odpovídá netradiční architektuře.

Můžete si ho pořídit za necelé 3 miliony dolarů, tedy za zhruba 60 milionů korun. A lidé v něm nevidí jen inspiraci Harry Potterem, objevila se i tvrzení, že dům vypadá, jako byste spojili Pána prstenů se stylem Tima Burtona. Z domu se stala vyhledávaná turistická atrakce, což mu ale na realitním trhu paradoxně velmi škodí. Těžko se pro něj hledá nový majitel, kterému by nevadilo, že se denně před domem fotí davy turistů.

Dům má tři ložnice a jeho historie sahá až k roku 1911, kdy tu fungovala kovářská dílna. Hudebník dům koupil v roce 2002 a od té doby ho patnáct let proměňoval, až dosáhl podoby připomínající kulisy fantasy filmů.

Interiéry obsahují mnoho na míru dělaných prvků, na své si přišli umělečtí kováři. Dům se nachází přímo v centru amerického města a budoucí majitelé by ho tak mohli využít i pro komerční účely. Mohla by tu třeba vzniknout restaurace, klub nebo prostor pro pořádání soukromých akcí.

Hudebník prodeje nelituje, údajně má další architektonické projekty, na které se hodlá zaměřit. Než se dům prodá novým majitelům, můžete se podívat do jeho interiéru aspoň v naší galerii:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také