Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dům jako z Harryho Pottera je na prodej. Nikdo ho však nechce! Proč?

Tohle bydlení není pro mudly. V americkém Minneapolis si dům inspirovaný čarodějnickým světem postavil hudebník Jeff Arundel. Dům se stal atrakcí a teď je dokonce na prodej. Jeho cena ale odpovídá netradiční architektuře.
Vydáno: 30.04.2018
Bydleli byste v čarodějném domě?
Autor: profimedia.cz Bydleli byste v čarodějném domě?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Můžete si ho pořídit za necelé 3 miliony dolarů, tedy za zhruba 60 milionů korun. A lidé v něm nevidí jen inspiraci Harry Potterem, objevila se i tvrzení, že dům vypadá, jako byste spojili Pána prstenů se stylem Tima Burtona. Z domu se stala vyhledávaná turistická atrakce, což mu ale na realitním trhu paradoxně velmi škodí. Těžko se pro něj hledá nový majitel, kterému by nevadilo, že se denně před domem fotí davy turistů.

Dům má tři ložnice a jeho historie sahá až k roku 1911, kdy tu fungovala kovářská dílna. Hudebník dům koupil v roce 2002 a od té doby ho patnáct let proměňoval, až dosáhl podoby připomínající kulisy fantasy filmů.

Interiéry obsahují mnoho na míru dělaných prvků, na své si přišli umělečtí kováři. Dům se nachází přímo v centru amerického města a budoucí majitelé by ho tak mohli využít i pro komerční účely. Mohla by tu třeba vzniknout restaurace, klub nebo prostor pro pořádání soukromých akcí.

Hudebník prodeje nelituje, údajně má další architektonické projekty, na které se hodlá zaměřit. Než se dům prodá novým majitelům, můžete se podívat do jeho interiéru aspoň v naší galerii:

Další články:

Bydlete jako Harry Potter!

GALERIE: Bydlete jako Harry Potter! Ve Skotsku nabízejí ubytování, které vypadá přesně jako z Bradavic

Přesné místo vaší bubliny zjistíte až po rezervaci ubytování. Máte tak jistotu absolutního soukromí.

Zabydlete se v bublině! Netradiční hotel na Islandu nabízí ubytování pro romantické dobrodruhy

Pokud byste rádi cestovali v čase, pak by pro vás možná byl ideální jeden z domků v Dallasu, který simuluje dobu 50. let a její typickou atmosféru

16 hravých interiérů, které vám pěkně popletou hlavu. Pokud hledáte netradiční bydlení, jste tu správně

Článek je zařazen v: architektura , Harry Potter
Reklama