návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chata u rybníka: Vyhláška omezovala její velikost. Nakonec ji postavili ze čtyř menších

skrivaa , Vydáno: 17.01.2019
Chata u rybníka.
Autor: BoysPlayNice Chata u rybníka.
Krásná lokalita stojí i za kompromisy v projektu. Chatař, který si pro svou stavbu vyhlédl pozemek přímo u břehu rybníka na Vysočině, musel škrtnout ze svých požadavků na prostor. Přesto je výsledek fantastický.

reklama

Přizvaní architekti se přísnými zákonnými omezeními nenechali brzdit v kreativitě a překvapili odvážným návrhem, který na oko počítal hned se čtveřicí stavení.

Kreativní kompromis

Autoři z Atelieru 111 architekti se pro stavbu na břehu rybníka v malebné krajině Vysočiny inspirovali tradičními rybářskými boudami. K tomu je kromě blízké vody přivedl i vyhláškou stanovený limit 50 m2 maximální zastavěné plochy a výška do 5 m. Od počátku tedy bylo jasné, že pro rekreaci rodiny budou muset přijít se specifickým dispozičním uspořádáním. Letos v srpnu dokončenou chatu tvoří zdánlivě čtyři drobná stavení, z toho tři vzájemně propojená a čtvrté odtržené, stojící opodál.

Originální chata u rybníka.
Autor: BoysPlayNice Originální chata u rybníka.

Čtyři v jednom

Skrze malé zádveří lze vstoupit do ústřední místnosti, obytné kuchyně, jejíž součástí je i nevelký podkrovní prostor, kde spí děti. Z kuchyně se naskýtá nádherný výhled na vodní hladinu, stejně tak z ložnice a obývacího pokoje, který se navíc otvírá i směrem opačným, do prosluněné krajiny se vzrostlými duby.

Průhled chatou.
Autor: BoysPlayNice Průhled chatou.

Samostatný objekt nabízí skladový prostor a krytou verandu určenou například pro sušení rybářských sítí nebo jen k tichému vnímání okolních krás.

Nahlédněte v galerii do této originální chaty, která dokonale souzní se svým okolím.

(DH)

Další články:

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Dům se stodolou na Vysočině.

Dům se stodolou na Vysočině propojuje tradici s moderní architekturou. Nahlédněte dovnitř

reklama

Článek je zařazen v: design , architektura , moderní architektura , chata , rybník

reklama

Přečtěte si také