návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

zidkovm , Vydáno: 15.10.2019
Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu
Autor: Lang Architecture Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu
Život ve velkoměstě může být vyčerpávající. Hromady lidí, hluk, málo prostoru a zeleně. Pak člověk zatouží po životě v přírodě. Nahlédněte do nádherného domu uprostřed lesů, který dokonale splývá s přírodou.

reklama

Přibližně 160 kilometrů severně od města New York, proti proudu řeky Hudson, najdeme právě takovou ukázkovou oázu klidu a pohody. Architektům ze studia Lang Architecture se podařilo uprostřed nádherných lesů objevit ideální místo pro dům, který funguje jako útočiště před ruchy vyspělé civilizace.

Skleněný dům

Rodinný dům s názvem Hudson House leží v údolí řeky. Ze všech stran je obklopen vzrostlými stromy, které budoucím majitelům slibují dostatek soukromí. Na 260 metrech čtverečních podlahové plochy se ve dvou patrech nacházejí tři ložnice, dvě koupelny, prádelna a velká společenská místnost s kuchyňským koutem.

Kuchyně je ze stejného materiálu a stejné barvy jako stěny
Autor: Lang Architecture Kuchyně je ze stejného materiálu a stejné barvy jako stěny

Již v počáteční fázi při navrhování stavby se architekti rozhodli pro využití lokálních materiálů, což perfektně korespondovalo se záměrem vytvořit moderní dům, jenž bude zároveň vycházet z přírody a bude k ní i dostatečně šetrný. Dominantním materiálem se pro exteriéry i interiéry stalo dřevo. Nachází se nejen na fasádě domu, ale jsou jím obloženy i některé vnitřní stěny i schodiště a je z něj vyrobena také překrásná podlaha, strop, kuchyňská linka a některé kusy nábytku.

Důležitou úlohu hraje denní světlo

Vnitřní prostory tak působí díky dřevu útulně a nepotřebují už žádný extravagantní prvek pro doladění pokojného dojmu. Kromě masivu hraje velmi důležitou úlohu i denní světlo, které sem vniká velkými pravidelnými okny. Těmi do interiéru vstupuje i všudypřítomná a uklidňující zeleň. Zbylé vybavení domu je laděno především do neutrálních odstínů. Výjimkou jsou barevnější dětské pokoje a některé menší doplňky pro oživení – jako například výrazné červené svítidlo v koupelně.

Při pohledu zvenku poutá pozornost rozsáhlá prosklená čelní stěna domu, která opticky i reálně stírá hranice mezi obývacím pokojem s jídelnou a vyvýšenou terasou. Skrze skleněné tabule umístěné do mahagonových rámů je možné vyhlédnout ven přímo směrem k venkovnímu bazénu. K domu také náleží skleník, přístřešek na auto, garáž a dílna.

KB

Mohlo by vás zajímat:

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Hobití nora postavená podle zásad pasivní architektury.

Muž si postavil vlastní hobití noru z Pána prstenů. Funguje jako pasivní dům

reklama

Článek je zařazen v: moderní dům , projekt , Rodinný dům , les , příroda , architektura , design , Living

reklama

Přečtěte si také