Design a architektura

27. listopadu 2018 13:57

Tereza Javorová

Na vysoké noze: Z luxusního apartmánu v čínské Šanghaji se točí hlava

Nastupte do rychlovýtahu, nechejte se vyvézt do toho nejvyššího patra a pak se raději pevně opřete. Pokud se vám nezatočí hlava z úžasného výhledu na čínskou Šanghaj, tak vás ohromí luxus tohoto prémiového apartmánu. Nahlédněte do něj s námi.

Zajímavé projekty obytných čtvrtí vznikají po celém světě, není tedy divu, že Čína nezůstává pozadu. Nový developerský projekt vŠanghaji snázvem CEG Schwarzwald vás okamžitě zaujme. Obklopují jejstromy, parková úprava svodními plochami a nad tím vším se tyčí výškové budovy súchvatnými výhledy. Stačí se vyvézt rychlovýtahem a můžeme vstoupit do jednoho zprémiových apartmánů.

Harmonie tvarů

Byt srozlohou 250 m2 zabydlelo svým interiérovým designem studio Ippolito Fleitz Group – Identity Architects. Projekt nese název Chromatic Spaces a hned po vstupu do prostoru na vás dýchne energická a stimulující atmosféra. Je to výsledek specifického výběru barev a skloubení ostrých a oblých tvarů.

Uprostřed apartmánu se nachází kuchyně, zníž je vidět do všech společenských částí. Díky jejímu zasklení nepronikají pachy zvaření ani do obývací ani do jídelní části. Každá z nich má svou vlastní atmosféru a zajímavě je lehce od sebe oddělují sloupy, které se skrývají za pěkným obkladem s poličkami.

Nad jídelním stolem přitahuje pohledy originální lampa. Připomíná kloboučky známé z asijskýchrýžových políček. Obývací části zas dominuje moderní rozlehlý gauč a především všudypřítomný dechberoucí výhled na město.

Luxus do posledního detailu

Zakřivené prvky, které se nacházejí v celém bytě, poskytují pocit pohodlí a přívětivé útulnosti. Tu dotváří polstrovaný nábytek, nadýchaný vysoký vlas koberců, jemné záclony a reflexní skleněné tabulky.

Podobný styl jako vrozlehlém obývacím pokoji najdeme i vložnicích. Zaujmou nevšedním kontrastem a rafinovanými tapetami. Okouzlující je rovněž koupelna s úchvatným výhledem a kovově působícími mozaikovými dlaždicemi.

Projděte se velkoryse řešeným apartmánem v naší galerii a jistě objevíte spoustu dalších nápaditých příjemností, které činí ztohoto obytného prostoru dokonalé městské bydlení.

(fis)


Přečtěte si také