reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Bydlení pro hosty: Podívejte se na český projekt, před kterým hotely zblednou závistí

Vydáno: 30.08.2018
Barev je tu pomálu, ale o to více vyniknou
Autor: BoysPlayNice Barev je tu pomálu, ale o to více vyniknou
Pokud máte pokoj navíc, proměňte ho v bydlení pro hosty. Ocení to rozhodně víc než rozkládací pohovku v obýváku. Navštivte s námi jeden český byt pro hosty, kde dominuje minimalismus a čistý design.

reklama

Když k vám přijedou přátelé z velké dálky na delší čas, budete jim chtít dopřát pohodlné a pěkné ubytování. Jedna rodina ve Vokovicích měla štěstí a podařilo se jí pro návštěvy vyčlenit rovnou celý byt. Jeho vzhled pak svěřila architektonickému studiu Mjölk.

Bývalá garsoniéra nabízí ubytované návštěvě kompletní zázemí, které jí umožňuje zůstat v kontaktu s hostiteli, a přitom bydlet v soukromí. Díky vybavené samostatné kuchyni s barovým jídelním stolem je příprava i složitějších jídel hračka, a tak i návštěva může pozvat své hostitele na něco dobrého.

Kuchyň je prostorná a připravená i pro náročnější kuchtění
Autor: BoysPlayNice Kuchyň je prostorná a připravená i pro náročnější kuchtění

Byt je prostorově poměrně skromný, architektonické studio jej ale dokázalo příjemně opticky zvětšit. Bez velkorysé rekonstrukce by to však nešlo. Renovace se zdařila, a tak se mohla změnit i dispozice koupelny a také dveře včetně zárubní. Původní poškozenou dřevěnou podlahu a dlažbu nahradila jednotná polyuretanová stěrka. Malé, ale příjemné dočasné bydlení zdobí nově navržený nábytek na míru, doplněný kvalitními židlemi.

Pohled okénkem z chodby
Autor: BoysPlayNice Pohled okénkem z chodby

Oproti původní dispozici 1+kk je současný prostor definován více zónami. Velká postel neslouží jen ke spaní, ale funguje také jako sedačka a prostor na ukládání ložního prádla. Pro případ, že by hosté potřebovali pracovat, mají k dispozici na stěně zavěšenou knihovnu a místo s pracovní plochou a velkým kulatým zrcadlem pro přípravy na večerní program.

Zrcadlo poslouží i jako minimalistická dekorace
Autor: BoysPlayNice Zrcadlo poslouží i jako minimalistická dekorace

Nejzajímavější překvapení čeká návštěvu hned při vstupu do bytu. V předsíni, která navazuje na koupelnu a komoru, vznikla vestavná skříň. Majitel s vášní pro cyklistiku vyhradil v jejím středu prostor pro svého jednostopého miláčka a ve chvílích, kdy není hostinský byt využíván, vyráží odsud na výjezdy. Pochopitelně je v komoře připraveno několik kol i pro případ, že by se hosté chtěli projet s hostitelem.

Nahlédněte s námi do bytu, vedle něhož leckteré pokoje moderních hotelů mohou zblednout závistí:

(fis) 

 

Sledujte živě velký speciál 100 let republiky už 28. října 2018 na www.iprima.cz/100let

reklama

Článek je zařazen v: hostinský pokoj , pokoj pro hosty , hosté

reklama

Přečtěte si také