Bydlení pro hosty: Podívejte se na český projekt, před kterým hotely zblednou závistí

Pokud máte pokoj navíc, proměňte ho v bydlení pro hosty. Ocení to rozhodně víc než rozkládací pohovku v obýváku. Navštivte s námi jeden český byt pro hosty, kde dominuje minimalismus a čistý design.

Když kvám přijedou přátelé zvelké dálky na delší čas, budete jim chtít dopřát pohodlné a pěkné ubytování. Jedna rodina ve Vokovicích měla štěstí a podařilo se jí pro návštěvy vyčlenit rovnou celý byt. Jeho vzhled pak svěřila architektonickému studiu Mjölk.

Bývalá garsoniéra nabízí ubytované návštěvě kompletní zázemí, které jí umožňuje zůstat vkontaktu shostiteli, a přitom bydlet v soukromí. Díky vybavené samostatné kuchyni sbarovým jídelním stolem je příprava i složitějších jídel hračka, a tak i návštěva může pozvat své hostitele na něco dobrého.

Byt je prostorově poměrně skromný, architektonické studio jej ale dokázalo příjemně opticky zvětšit. Bez velkorysé rekonstrukce by to však nešlo. Renovace se zdařila, a tak se mohla změnit i dispozice koupelny a také dveře včetně zárubní. Původní poškozenou dřevěnou podlahu a dlažbu nahradila jednotná polyuretanová stěrka. Malé, ale příjemné dočasné bydlení zdobí nově navržený nábytek na míru, doplněný kvalitními židlemi.

Oproti původní dispozici 1+kk je současný prostor definován více zónami. Velká postel neslouží jen ke spaní, ale funguje také jako sedačka a prostor na ukládání ložního prádla. Pro případ, že by hosté potřebovali pracovat, mají kdispozici na stěně zavěšenou knihovnu a místo spracovní plochou avelkým kulatým zrcadlem pro přípravy na večerní program.

Nejzajímavější překvapení čeká návštěvu hned při vstupu do bytu. Vpředsíni, která navazuje na koupelnu a komoru, vznikla vestavná skříň. Majitel svášní pro cyklistiku vyhradil vjejím středu prostor pro svého jednostopého miláčka a ve chvílích, kdy není hostinský byt využíván, vyráží odsud na výjezdy. Pochopitelně je vkomoře připraveno několik kol i pro případ, že by se hosté chtěli projet shostitelem.

Nahlédněte snámi do bytu, vedle něhož leckteré pokoje moderních hotelů mohou zblednout závistí:

(fis)

Sledujte živě velký speciál 100 let republiky už 28. října 2018 nawww.iprima.cz/100let


Přečtěte si také