návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bazén se vznáší 35 m nad zemí. Když se v něm koupete, je to, jako byste létali

matoušhartman , Vydáno: 19.08.2021
První léto se mohou lidé koupat ve vznášejícím se bazénu. Před prázdninami se otevřel v londýnské rezidenční čtvrti Nine Elms hned vedle americké ambasády. Bazén spojuje dvě budovy, a když se v něm koupete a podíváte se dolů, je to prý, jako byste létali.

reklama

Plány na bazén zavěšený mezi dvěma věžemi se objevily už v roce 2013. Developeři rezidenčního domu chtěli nabídnout majitelům bytů venkovní bazén, ale neměli dostatek prostoru, a to dokonce ani na střeše budovy. Proto se rozhodli, že bazén umístí do prostoru mezi dvěma věžemi.

První létající bazén na světě

Byl to ambiciózní projekt, protože podobný bazén doposud nikde neexistoval. Speciální zakázku nakonec vzala jedna firma ve Spojených státech a bazén byl do Londýna dopraven přes oceán! 

Koupání si mohou užívat lidé, kteří v domě bydlí
Autor: profimedia.cz Koupání si mohou užívat lidé, kteří v domě bydlí

Architekti chtěli docílit toho, aby koupající se lidé měli pocit, že létají. Pokud se podívají pod sebe, uvidí skrze skleněnou podlahu hluboký prostor mezi budovami. Bazén bohužel není přístupný veřejnosti. Mohou do něj jen obyvatelé domu a jejich hosté. K bazénu patří i vybavené střešní terasy, na kterých je možné si dát drink a odpočinout si. Z bazénu je zase výhled na londýnské památky i řeku Těmži. 

Další zajímavé projekty:

V Bombaji má vyrůst rozhledna z květináčů

Rozhledna z 11 tisíc květináčů je plná zeleně. Starat se o ni mají drony

Vesnice ani nevypadá jako z našeho světa!

Nejbarevnější vesnici světa postavili z písku. Jsou v ní byty, kavárny i obchody

reklama

Článek je zařazen v: bazén

reklama

Přečtěte si také