Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Lákadla, díky kterým si děti vaši zahradu zamilují

Přenechte část zahrady výhradně svým dětem, stačí pár více či méně jednoduchých nápadů a můžete se spolehnout na to, že většinu letních dní stráví spokojeně právě tam.
Vydáno: 27.07.2014
Můžete pořídit drahé vybavení, ale dětem stačí i pár drobností a vlastní fantazie
Autor: Thinkstock Můžete pořídit drahé vybavení, ale dětem stačí i pár drobností a vlastní fantazie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přemýšlíte o tom, co všechno pořídit, aby se vaše batole na zahradě nenudilo, případně řešíte problém, jak školáka na prázdninách vylákat z útrob domu od počítačových her? Věřte, že existuje spousta možností, vy vybírejte podle prostoru a financí, které máte k dispozici a samozřejmě také podle věku dítěte.

Nápady za pár babek

V první řadě se nechte inspirovat samotnou zahradou, pokuste se na ní podívat dětskýma očima a třeba objevíte místo, kde můžete jednoduše vytvořit pro své ratolesti úkryt – stačí vlastně jen větve stromů a šikovně natažená deka nebo prostěradlo a můžete si blahopřát, ušetřili jste za stan nebo zahradní domek. Ve stínu stromů ještě chvilku zůstaneme, je to ideální místo pro umístění pískoviště nebo stolku a židliček, kde mohou děti posvačit nebo odpočívat například při kreslení. Určitě se vám podaří najít také šikovnou větev na zavěšení houpačky. Klasická dřevěná, kterou si pamatujete z dob svého dětství, se dá pořídit za zhruba 250 korun.

Máte-li dostatek prostoru i financí, zauvažujte o pořízení podobné sestavy. Tato se dvěma houpačkami a žebříkem vás přijde na 8236 korun. Skluzavku musíte zakoupit zvlášť
Autor: Skluzavky.cz Máte-li dostatek prostoru i financí, zauvažujte o pořízení podobné sestavy. Tato se dvěma houpačkami a žebříkem vás přijde na 8236 korun. Skluzavku musíte zakoupit zvlášť

Děti milují vodu, takže nezapomeňte ani na ní. Na našem trhu můžete vybírat z velkého množství nafukovacích bazénů, ale svou službu vykonají i stříkací pistole, vodní bomby, zahradní hadice nebo konývka a nádoby, do kterých mohou ti nejmenší vodu přelévat.

Jak vylepšit zahradu? Co na ní pěstovat? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

Tipy pro větší rošťáky

Vaše děti budou zaručeně (alespoň chvilku) nadšené z trampolíny, lezecké stěny nebo síťové prolézačky. Při jejich nákupu ale budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a několikatisícová investice vám, až děti omrzí, bude jen zabírat místo na zahradě. Zkuste popřemýšlet i o jiných alternativách jako jsou basketbalový koš, dětský luk se šípy, jednoduchý provazový žebřík, kroketová sada nebo chrlič bublin.

Zahrada nabízí ještě jednu možnost, která vás nebude prakticky nic stát. Vyhraďte dětem kousek záhonu a domluvte se s nimi, co by rádi pěstovaly. Poraďte jim, kdy je potřeba zalít nebo jak vytrhat plevel a nezapomeňte je motivovat, aby vydržely a nakonec zjistily, že vlastnoručně vypěstovaný hrášek je daleko sladší než ten ze supermarketu.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Pokoj budoucího milovníka safari

Dětské pokojíčky: Zařizujeme království pro nejmenší

Malí raubíři budou mít své království

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Pohled do nitra džungle

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan

10 úžasných pokojů pro pány kluky


Článek je zařazen v:
Speciály: Děti v bytě
Reklama