Zahrada

27. července 2014 06:00

Markéta Zídková

Lákadla, díky kterým si děti vaši zahradu zamilují

Přenechte část zahrady výhradně svým dětem, stačí pár více či méně jednoduchých nápadů a můžete se spolehnout na to, že většinu letních dní stráví spokojeně právě tam.

Přemýšlíte o tom, co všechno pořídit, aby se vaše batole na zahradě nenudilo, případně řešíte problém, jak školáka na prázdninách vylákat z útrob domu od počítačových her? Věřte, že existuje spousta možností, vy vybírejte podle prostoru a financí, které máte k dispozici a samozřejmě také podle věku dítěte.

Nápady za pár babek

V první řadě se nechte inspirovat samotnou zahradou, pokuste se na ní podívat dětskýma očima a třeba objevíte místo, kde můžete jednoduše vytvořit pro své ratolesti úkryt – stačí vlastně jen větve stromů a šikovně natažená deka nebo prostěradlo a můžete si blahopřát, ušetřili jste za stan nebo zahradní domek. Ve stínu stromů ještě chvilku zůstaneme, je to ideální místo pro umístění pískoviště nebo stolku a židliček, kde mohou děti posvačit nebo odpočívat například při kreslení. Určitě se vám podaří najít také šikovnou větev na zavěšení houpačky. Klasická dřevěná, kterou si pamatujete z dob svého dětství, se dá pořídit za zhruba 250 korun.

Děti milují vodu, takže nezapomeňte ani na ní. Na našem trhu můžete vybírat z velkého množství nafukovacích bazénů, ale svou službu vykonají i stříkací pistole, vodní bomby, zahradní hadice nebo konývka a nádoby, do kterých mohou ti nejmenší vodu přelévat.

Jak vylepšit zahradu? Co na ní pěstovat? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

Tipy pro větší rošťáky

Vaše děti budou zaručeně (alespoň chvilku) nadšené z trampolíny, lezecké stěny nebo síťové prolézačky. Při jejich nákupu ale budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a několikatisícová investice vám, až děti omrzí, bude jen zabírat místo na zahradě. Zkuste popřemýšlet i o jiných alternativách jako jsou basketbalový koš, dětský luk se šípy, jednoduchý provazový žebřík, kroketová sada nebo chrlič bublin.

Zahrada nabízí ještě jednu možnost, která vás nebude prakticky nic stát. Vyhraďte dětem kousek záhonu a domluvte se s nimi, co by rádi pěstovaly. Poraďte jim, kdy je potřeba zalít nebo jak vytrhat plevel a nezapomeňte je motivovat, aby vydržely a nakonec zjistily, že vlastnoručně vypěstovaný hrášek je daleko sladší než ten ze supermarketu.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také