Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy do malého bytu: Zabírá vám postel místo? Šikovně ji ukryjte!

Pokud bydlíte v malém bytě, pak tenhle problém určitě dobře znáte. Většinu pokoje vám zabírá manželská postel a zbývá vám tak zoufale málo prostoru. Jak to vyřešit, když si nechcete pořizovat rozkládací pohovku a denně s ní zápasit? Známe několik šikovných způsobů, kterými se můžete inspirovat.
Vydáno: 31.08.2017
Vyklápěcí postel vám ušetří prostor.
Vyklápěcí postel vám ušetří prostor. Autor: Pinterest.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak vyřešit málo prostoru v malém bytě je tak každodenní otázkou a někdy i velmi obtížně řešitelným problémem. Ačkoliv možnou variantou je vyházet co nejvíce věcí, nutného vybavení, jako je například postel nebo úložné prostory, se zbavit zkrátka nemůžeme. Co když ale jdou tyto dva kusy nábytku spojit dohromady, a ušetří tak prostor? Nebo postel jednoduše schovat a přes den získat cenné metry navíc? Podívejte se na úžasná řešení.

Postel ve skříni

Schovat postel tak, aby nebyla vidět, dokáže jen málokdo, ale přetvořit ji v úplně jiný kousek nábytku? Tomu říkáme umění! A jestli navíc rádi čtete, budete z něj doslova nadšení. Velká postel se dá totiž šikovně schovat do knihovny. Tu je sice potřeba nechat vyrobit na míru, pak vám ale může sloužit desítky let. Postel je prakticky umístěná uprostřed dvou regálů s knihami a po sklopení směrem ke zdi se navíc skryje za dalšími posuvnými regály. Jediné, co budete muset denně uklízet, jsou přikrývky.

Ukryjte postel do knihovny. Foto: Foto: coolcreativity.com

Pódium, které ukrývá lůžko

Další praktický nápad, který ovšem vyžaduje razantnější stavební zásah. V malém pokoji si můžete nechat vybudovat pódium, na kterém si zařídíte menší obývací pokoj nebo třeba pracovnu. Uvnitř pódia pak bude schované lůžko, které jednoduše vysunute ven a v případě potřeby bude moct naopak během několika vteřin zmizet. A to je v případě nečekané návštěvy k nezaplacení. Nesmíte ovšem zapomenout na prostor pro schody, které povedou na pódium, aby se vám pohodlně používalo.

Postel můžete vysunovat z vybudovaného pódia.
Postel můžete vysunovat z vybudovaného pódia.
www.contemporist.com
A nikdo nic na první pohled nepozná.
A nikdo nic na první pohled nepozná.
www.contemporist.com

Sklápěcí palanda

O tom, že děti potřebují spoustu prostoru na hraní, se asi ani nemusíme zmiňovat. Co ale dělat, pokud máme ratolesti hned dvě, ale bydlí ve společném malém pokoji? Dříve jim rodiče pořizovali klasickou palandu, která ale i tak zabírala dost místa. Řešením jsou dvě sklápěcí postele umístěné ve stěně nad sebou, které se dají v případě potřeby dokonale schovat. Velkým stavebnicím, železnici s vláčky ani hrám s míčem tak už nic nebude překážet.

Díky sklápěcí palandě budou mít děti dostatek místa na hraní. Foto: Foto: Dave Colcott/Pinterest

(mab)

Další články:

Malý byt můžete rozdělit například jen regálem s květinami.

7 osvědčených triků, jak opticky zvětšit malý byt

I malý prostor lze šikovně vyřešit.

DIY: Máte málo prostoru? Zkuste tato chytrá a originální řešení pro malý obývák. Za babku!

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 praktických tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Článek je zařazen v: dětský pokoj , postel , nápad , malý byt , úložný prostor , vyklápěcí postel , palanda , málo místa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama