Dětský pokoj

31. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

Tipy do malého bytu: Zabírá vám postel místo? Šikovně ji ukryjte!

Pokud bydlíte v malém bytě, pak tenhle problém určitě dobře znáte. Většinu pokoje vám zabírá manželská postel a zbývá vám tak zoufale málo prostoru. Jak to vyřešit, když si nechcete pořizovat rozkládací pohovku a denně s ní zápasit? Známe několik šikovných způsobů, kterými se můžete inspirovat.

Jak vyřešit málo prostoru v malém bytě je tak každodenní otázkou a někdy i velmi obtížně řešitelným problémem. Ačkoliv možnou variantou je vyházet co nejvíce věcí, nutného vybavení, jako je například postel nebo úložné prostory, se zbavit zkrátka nemůžeme. Co když ale jdou tyto dva kusy nábytku spojit dohromady, a ušetří tak prostor? Nebo postel jednoduše schovat a přes den získat cenné metry navíc? Podívejte se na úžasná řešení.

Postel ve skříni

Schovat postel tak, aby nebyla vidět, dokáže jen málokdo, ale přetvořit ji v úplně jiný kousek nábytku? Tomu říkáme umění! A jestli navíc rádi čtete, budete z něj doslova nadšení. Velká postel se dá totiž šikovně schovat do knihovny. Tu je sice potřeba nechat vyrobit na míru, pak vám ale může sloužit desítky let. Postel je prakticky umístěná uprostřed dvou regálů s knihami a po sklopení směrem ke zdi se navíc skryje za dalšími posuvnými regály. Jediné, co budete muset denně uklízet, jsou přikrývky.

Foto: coolcreativity.com

Pódium, které ukrývá lůžko

Další praktický nápad, který ovšem vyžaduje razantnější stavební zásah. V malém pokoji si můžete nechat vybudovat pódium, na kterém si zařídíte menší obývací pokoj nebo třeba pracovnu. Uvnitř pódia pak bude schované lůžko, které jednoduše vysunute ven a v případě potřeby bude moct naopak během několika vteřin zmizet. A to je v případě nečekané návštěvy k nezaplacení. Nesmíte ovšem zapomenout na prostor pro schody, které povedou na pódium, aby se vám pohodlně používalo.

Sklápěcí palanda

O tom, že děti potřebují spoustu prostoru na hraní, se asi ani nemusíme zmiňovat. Co ale dělat, pokud máme ratolesti hned dvě, ale bydlí ve společném malém pokoji? Dříve jim rodiče pořizovali klasickou palandu, která ale i tak zabírala dost místa. Řešením jsou dvě sklápěcí postele umístěné ve stěně nad sebou, které se dají v případě potřeby dokonale schovat. Velkým stavebnicím, železnici s vláčky ani hrám s míčem tak už nic nebude překážet.

Foto: Dave Colcott/Pinterest

(mab)

Další články:


Přečtěte si také