Design a architektura

18. srpna 2018 06:00

Tereza Javorová

6 věcí, které ze dřeva vypadají více trendy

Ať už jste skalními odpůrci syntetických materiálů, nebo jen chcete mít blíže k přírodě, dřevo je tou správnou volbou. Nábytek i kuchařské náčiní už se z něj dávno vyrábí, tak proč nezajít ještě dál? Máme pro vás několik výrobků, které (někdy překvapivě) dostanete i ve dřevěné variantě!

Sluneční brýle

Když se dnes mohou „skla“ brýlí vyrábět zplastu, tak proč bychom nemohli mít obroučky ze dřeva? Tímhle neotřelým letním doplňkem na sebe u vody určitě strhnete pozornost. Jen pozor – na rozdíl od plastových obojživelníků raději doporučujeme před skokem do rybníka dřevěné brýle sundat zočí.

Ochranné kryty

Kryty na mobilní telefony a tablety už dávno nejsou jen ochranným vybavením. Jde i o módní doplněk, díky kterému si navíc neustále neprohazujeme naše smartphony spřáteli. Při pádu sice dřevěný obal přístroj asi příliš neochrání, ale pokud nemáte děravé ruce a chcete ze svého mobilu udělat luxusně vypadající položku, zkuste sáhnout právě po dřevěných krytech!

Motýlek

Pokud vás vblízké době čeká další svatba a už nevíte, jak osvěžit svůj outfit, zkuste pro jednou vyměnit kravatu za motýlka. A pokud chcete mít opravdu jistotu, že na akci budete vyčnívat, pořiďte si ho vdřevěném provedení. Vypadá skvěle, nemačká se a odpadá problém stím, na kolik stupňů by se měl prát!

Dřeváky

Jde spíše o turistický suvenýr, pokud ale o prázdninách míříte například do Holandska, nezapomeňte se poohlédnout po těchto barevných dřevácích! Gumové pantofle jsou možná o něco pohodlnější, pokud jste ale rádi centrem pozornosti, v těchto hurvínkovských botkách vás zaručeně nikdo nepřehlédne.

Hodinky

Dalším skvěle vypadajícím doplňkem jsou dřevěné hodinky. Mají šmrnc a přirozená struktura stromu jim dodává vždy originální vzhled. Můžete si proto být jistí, že i kdybyste náhodou narazili na někoho, kdo má stejný vkus, žádné dva kousky nebudou nikdy zcela barevně identické!

Vana

Pokud toužíte po troše té přírodní energie i u vás doma, zkuste se pohlédnout po vaně vyrobené ze dřeva. Uznáváme, že dřevo a voda ksobě zpraktického hlediska ne úplně pasují, pokud ale například vlastníte chatu vlesích a tamní koupelnu používáte jen během víkendů a dovolených, stojí tenhle netypický designérský kousek za uváženou.

(AZ)


Přečtěte si také