Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejen Češi milují chalupy. Takhle se tráví víkendy v Holandsku

Češi jsou pověstní svou zálibou v chataření a chalupaření, které má v našich krajích poměrnou dlouhou tradici. Pohodový víkend v chatě u jezera si ovšem umí užít i majitelé tohoto rekreačního domku v Holandsku.
Vydáno: 21.12.2014
sland House, jak se tento domek oficiálně nazývá, se setkal s pozitivním ohlasem nejen u samotných majitelů, ale zájem vzbudil i mezi zahraničními zájemci
Autor: 2by4-architects sland House, jak se tento domek oficiálně nazývá, se setkal s pozitivním ohlasem nejen u samotných majitelů, ale zájem vzbudil i mezi zahraničními zájemci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Loosdrechtse Plassen je území, které leží přibližně v polovině cesty mezi Amsterdamem a Utrechtem. Jedná se o oblast několika jezer, kam každoročně zavítají tisícovky turistů i místních, kteří touží po aktivní i pasivnější formě odpočinku. Na své si tu přijdou hlavně milovníci vodních sportů. Jste-li fanouškem plavání, surfování či plachtění, tohle místo je pro vás jako stvořené.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je Loosdrechtse Plassen velmi rušné místo, opak je pravdou. I milovníci ticha si tu najdou své místo. Důkazem je malý rekreační domek navržený týmem ze studia 2by4-architects. Na přání investora jej architekti v roce 2012 umístili na ostrůvek o ploše 5 x 100 metrů. Tyto rozměry jsou pro chatku úplně dostačující. Podlahová plocha domku není sice nijak ohromující (jde o pouhých 21 m²), na trávení víkendů v přírodě to ale stačí.

Navrhlo ji studio 2by4-architects
Autor: 2by4-architects Navrhlo ji studio 2by4-architects

Možná se to zdá na první pohled jako neskutečné, ale do interiéru se vešlo vše potřebné. Jedna ze dvou neprosklených stěn, které vytyčují obvod domu, je totiž zdvojená. To proto, aby privátní místnosti (především sprcha, toaleta a úložné prostory) zůstaly v jinak velmi otevřeném prostoru skutečně privátní. Součástí stejné variabilní stěny je pak ještě integrovaná kuchyňská linka s potřebným vybavením.

K vytápění chaty slouží moderní závěsná krbová kamna. Jsou specifická tím, že je lze snadno otočit. Majitelé je díky tomu využívají nejen v zimě, ale také v průběhu léta. Domek je totiž navržen tak, aby bylo možné za příjemných letních večerů bez problému odsunout skleněnou stěnu chaty a propojit tak interiér s venkovní terasou, která rovnou navazuje na molo.

Island House, jak se tento domek oficiálně nazývá, se setkal s pozitivním ohlasem nejen u samotných majitelů, ale zájem vzbudil i mezi zahraničními zájemci. Architekti, kteří s projektem přišli, se proto následně rozhodli navrhnout ještě obdobnou variantu domku v montované verzi. Ta může sloužit třeba jako zahradní domek.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Velikonoční verze

Co takhle pořídit si hnízdo do bytu?

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Článek je zařazen v:
Reklama