Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Encyklopedie

Letní hyacint / Galtonia

Tato nádherná letní cibulovina pochází z jižní Afriky. Jak již sám český název napovídá, kvete v létě. Nejrozšířenějším druhem u nás je Galtonia candicans.
Vydáno: 14.05.2014
Letní hyacint/Galtonia candicans

Pěstování:

Cibuli letního hyacintu sázíme začátkem dubna do volné půdy nebo do květináčů, které můžeme zapustit do záhonu. Z cibulí vyrostou listy podobné kosatcům. A na dlouhých květních stvolech se objeví bílé až zelenobílé převislé květy.

Během vegetace potřebují rostliny dostatek světla a vláhy.

Před příchodem prvních mrazíků rostliny přeneste do mrazuprosté místnosti a cibule z volné půdy vyryjte a uložte na chladné místo, kde ale nemrzne.

V teplejších oblastech republiky můžete zkusit přezimovat letní hyacinty i v půdě, ale musíte je důkladně přikrýt chvojí nebo vrstvou rašeliny.

Galtonia candicans

U nás nejrozšířenější druh. Používá se jako solitéra do trávníku nebo do květinových skupin. Na květním stvolu se v srpnu objeví 20 – 40 vonících květů.

Letní hyacint/Galtonia candicans Foto: Jindřich Votýpka

Letní hyacint/Galtonia candicans, Foto: Jindřich Votýpka

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama