Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Recy věci aneb 7 tipů, jak recyklovat staré věci na zahradě

I věci mají více životů.
Vydáno: 16.06.2015
Staré okno nevyhazujte
Staré okno nevyhazujte Autor: FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Staré věci neházejte rovnou do popelnice, zkuste pro ně najít nové uplatnění, třeba na zahradě. Pár rad a triků, jak na to, poradila v pořadu Gondíci s. r. o. sourozencům Gondíkovým floristka Diana Shatatová.

1. Staré okno

Okenní rám vypleťte křížem krážem lýkovým provázkem. Do toho nainstalujte skleněné baňky, napusťte je vodou a dejte do nich různé květiny. Můžete je natrhat na zahrádce, ale krásně vypadají i jednoduchá luční kvítka. Takovéto aranžmá lze v létě použít třeba na letní párty. Do rohu můžeme přilepit cedulku s podávaným menu.

2. Stará cívka od drátů

Stará vysloužilá špulka od drátů může posloužit jako krásný stoleček. Stačí ji lehce natřít bílou barvou, dát k ní polštářky a hned máte příjemné místo na letní posezení.

3. Starý kufřík

Hodit se mohou i staré kufírky
Hodit se mohou i staré kufírky
FTV Prima

Jako základ dekorace nám může posloužit i dětský kufr, který byl původně na malířské potřeby. Je to jednoduchý, ale efektní trik, pokud čekáme hosty a nemáme moc času na aranžování. Opatrně víko zaaretujeme pomocí dřívek nebo špejlí a dovnitř vložíme malé vázičky s květinami. Takováto dekorace se skvěle hodí do venkovského prostředí, dají se v něm kombinovat nízké a vysoké kytice nebo ve vázičkách obměňovat uschlé květy.

4. Dekorace ze starého umyvadla

Staré umyvadlo může posloužit jako originální svícen na zahradní slavnost. Napusťte jej vodou, přidejte dekorativní květy a plovoucí svíčky. Jednoduchý nápad, který dokáže navodit romantickou atmosféru. Ještě lepšího efektu lze dosáhnout při použití skleněné nádoby.

5. Starý okenní rám

Nebo použijte od starého okna jen rám
Nebo použijte od starého okna jen rám
FTV Prima

Starý okenní rám se dá využít i jako pěkný základ k zavěšení proutěných truhlíků. Při vyndávání skla ale postupujte s obezřetností. Nejprve odstraňte kyt a teprve potom opatrně vyndejte sklo. Rám stejně jako v předchozím případě můžete natřít barvou, aby to barevně ladilo ke květináčům. Pomocí lýkového provázku zavěste proutěné koše, tak aby visely v prostoru rámu. Do košů vložte květináče s rostlinami, v případě krátkodobého aranžmá je zakryjte svrchu mechem.

6. Stará židle

Do sedáku židle vyřízneme uprostřed kruhovou díru, o trochu menší, než je velikost květináče. Ten pak osazený popínavou květinou umístíme do díry (nesmí propadnout) a necháme květinu volně pnout.

7. Staré necky

Jako truhlík na květináče lze skvěle využít i staré necky. Stačí do nich zespodu vyvrtat otvory, nasypat zeminu, nasadit květiny a krásná výsadba na venkovskou zahradu je hotová.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Druhý život v zahradě

Dejte vysloužilým věcem druhou šanci! V zahradě udělají parádu!

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama