Zahrada

16. června 2015 04:30

Markéta Zídková

Recy věci aneb 7 tipů, jak recyklovat staré věci na zahradě

I věci mají více životů.

Staré věci neházejte rovnou do popelnice, zkuste pro ně najít nové uplatnění, třeba na zahradě. Pár rad a triků, jak na to, poradila v pořadu Gondíci s. r. o. sourozencům Gondíkovým floristka Diana Shatatová.

1. Staré okno

Okenní rám vypleťte křížem krážem lýkovým provázkem. Do toho nainstalujte skleněné baňky, napusťte je vodou a dejte do nich různé květiny. Můžete je natrhat na zahrádce, ale krásně vypadají i jednoduchá luční kvítka. Takovéto aranžmá lze v létě použít třeba na letní párty. Do rohu můžeme přilepit cedulku s podávaným menu.

2. Stará cívka od drátů

Stará vysloužilá špulka od drátů může posloužit jako krásný stoleček. Stačí ji lehce natřít bílou barvou, dát k ní polštářky a hned máte příjemné místo na letní posezení.

3. Starý kufřík

Jako základ dekorace nám může posloužit i dětský kufr, který byl původně na malířské potřeby. Je to jednoduchý, ale efektní trik, pokud čekáme hosty a nemáme moc času na aranžování. Opatrně víko zaaretujeme pomocí dřívek nebo špejlí a dovnitř vložíme malé vázičky s květinami. Takováto dekorace se skvěle hodí do venkovského prostředí, dají se v něm kombinovat nízké a vysoké kytice nebo ve vázičkách obměňovat uschlé květy.

4. Dekorace ze starého umyvadla

Staré umyvadlo může posloužit jako originální svícen na zahradní slavnost. Napusťte jej vodou, přidejte dekorativní květy a plovoucí svíčky. Jednoduchý nápad, který dokáže navodit romantickou atmosféru. Ještě lepšího efektu lze dosáhnout při použití skleněné nádoby.

5. Starý okenní rám

Starý okenní rám se dá využít i jako pěkný základ k zavěšení proutěných truhlíků. Při vyndávání skla ale postupujte s obezřetností. Nejprve odstraňte kyt a teprve potom opatrně vyndejte sklo. Rám stejně jako v předchozím případě můžete natřít barvou, aby to barevně ladilo ke květináčům. Pomocí lýkového provázku zavěste proutěné koše, tak aby visely v prostoru rámu. Do košů vložte květináče s rostlinami, v případě krátkodobého aranžmá je zakryjte svrchu mechem.

6. Stará židle

Do sedáku židle vyřízneme uprostřed kruhovou díru, o trochu menší, než je velikost květináče. Ten pak osazený popínavou květinou umístíme do díry (nesmí propadnout) a necháme květinu volně pnout.

7. Staré necky

Jako truhlík na květináče lze skvěle využít i staré necky. Stačí do nich zespodu vyvrtat otvory, nasypat zeminu, nasadit květiny a krásná výsadba na venkovskou zahradu je hotová.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také