Bydlení

25. dubna 2015 16:40

Markéta Zídková

Vila, kde se na projektu mohly podílet i děti

Vydejte se s námi do domu, který je ideální pro početnou rodinu.

Rodina s dětmi si koupila typizovaný developerský projekt, jehož vnitřní uspořádání jí ovšem nevyhovovalo. Početná aktivní rodina s malými dětmi zkrátka a dobře potřebovala dům zařídit jinak, než jak ho vyprojektoval stavitel. A tak přizvala ke spolupráci architekta Ing.arch.Petra Reksoprodjoka, s nímž vnitřek domu přizpůsobila svým potřebám. Projekt zahrnoval kompletní návrh interiéru všech obytných místností s výjimkou kuchyňské linky. Ke slovu se dostaly i děti.

Interiér architekt rozdělil na část denní a noční. V přízemí se tak odráží zóna denní neboli aktivní, vytyčená velkým otevřeným víceúčelovým prostorem. Tento prostor je funkčně rozdělen na obývací pokoj, jídelnu a pracovnu. Noční zóna je pak orientovaná v patře domu. Jak již slovo napovídá, do této zóny patří ložnice a dva dětské pokoje.

Děti se mohly realizovat

Specialitou tohoto návrhu byla spolupráce s dětmi, které architekt zapojil do výběru barev a grafik pro své pokojíčky. Děti si tak mohly tak samy určit svou oblíbenou barevnou kombinaci a motiv na velkoplošnou grafiku, kterou dostaly na zeď.

V celém interiéru převládají lakované povrchy provedené ve vysokém lesku a ořechová dýha navazující na texturu dřevěné podlahy.

Spojujícím znakem interiéru jsou barevné malby stropů, které nechávají vyniknout bílé truhlářské prvky a zároveň jednotlivé místnosti individualizují. Například v ložnici je to čokoládově hnědá.

Zajímavým a obohacujícím prvkem interiéru jsou použité prvky osvětlení.

Tento projekt jsme vám představili v pořadu Gondíci s. r. o. Více o něm na stránce Gondíci s. r. o.

Prohlédněte si detaily v naší fotogalerii.

(web)

Sdílejte článek

Přečtěte si také