Bydlení slavných

30. května 2022 10:30

redakce Prima Living

Zemanův dům už je skoro hotový. Stojí hned u obchvatu a takhle vypadá

Bungalov v Lánech

Do svého nového domu by se měl končící prezident Miloš Zeman nastěhovat už příští rok. Jeho obydlí má podle makléřů hodnotu přes dvacet milionů korun.

Ačkoli původně mluvil Miloš Zeman o malém bungalovu, nakonec na jeho pozemku v Lánech roste spíše patrová vilka. Alespoň tak budoucí domov politika, který počátkem příštího roku opustí svou prezidentskou funkci, popisují realitní makléři oslovení stanicí CNN Prima.

„Rodinný dům nebo vila vyšší kategorie, podle návrhu architekta,“ nechal se při pohledu na záběry budoucího Zemanova obydlí slyšet realitní makléř Jan Horák. Pozemek nicméně není zrovna nejvyšší předností nemovitosti. Sice je v Lánech, což je oblíbená a drahá lokalita, ale má nepříliš praktický trojúhelníkový tvar a navíc leží hned u obchvatu obce.

Exprezident za plotem

Ze silnice sem naštěstí vidět není, dům i pozemek jsou za vzrostlými keři a navíc o něco níže. Díky tomu by hluk dopravy neměl obyvatele moc rušit. Pozemku nelze upřít, že svým obyvatelům poskytne dostatek soukromí, protože je na konci slepé ulice. Hned za plotem nicméně začínají další zastavěné pozemky, oddělené většinou vysokými živými ploty.

Miloš Zeman o stavbě svého budoucího domova mluví už dlouho – v Partii Terezie Tománkové se opět nechal slyšet, že plánuje trávit čas ve svém bungalovu obklopen spoustou knih. Často také říká, že se těší na svůj domeček a mnohokrát zmínil i to, že na vilu si nenašetřil.

Sám dům má přitom podle odhadů poměrně vysokou cenu. Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům jako makléř prodat, tak bych to zvládl nejméně za 25 milionů korun, Lány jsou atraktivní, dům je to očividně navržený architektem. Všiml jsem si, že na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybí,“ komentoval stavbu realitní makléř Tomáš Kučera.

Jeden čas to vypadalo, že se Zeman rozhodl pro život ve středočeských Mnichovicích, jihovýchodně od Prahy, kde se dokonce v roce 2918 byl podívat na vyhlédnutý pozemek. Nakonec však zvolil Lány v okrese Kladno, kde už teď tráví hodně času na svém prezidentském sídle. Zámek leží na druhé straně dvoutisícové obce. Zeman tisícimetrový pozemek koupil v roce 2019 za dva a půl milionu korun, stavba začala brzy po tom.

V paneláku i v tvrzi

Redakce CNN Prima NEWS se zeptala i některých místních, jak vnímají svého budoucího souseda. „Nevadí mi to, už to vím dávno, že se tady bude stavět domeček,“ přiznal jeden z dotazovaných. „Jsem s ním soused už teď, mám plot do zámecké zahrady. Mám ale dojem, že se tady nebudeme moc potkávat,“ dodal další.

Končící prezident svého času bydlel s rodinou v paneláku v Brdičkově ulici na pražském sídlišti Stodůlky, později pak sám v bytě v renovované tvrzi v Novém Veselí na Vysočině, kde se také s oblibou plavil v člunu na rybníku.

Zdroj: CNN Prima News, ČTK

Sdílejte článek

Přečtěte si také