Takhle bydlí Sára Saudková s rodinou. Domov s výhledem do přírodní rezervace

Fotografka Sára Saudková s rodinou už roky bydlí v pražské čtvrtí Hlubočepy v domě, jehož srdcem je prostorný obývací pokoj. Všichni se rádi scházejí také v útulné kuchyni.

Velká rodina potřebuje prostorný dům. A takový rodina Sára Saudková s rodinou má, navíc si ho zařídila podle svých představ – ostatně proto se v něm často objevuje její oblíbená zelená barva.

„Dům procházel a stále prochází různými proměnami podle potřeb rodiny. Tím, jak děti dorůstají, mění se jeho dispozice, přistavuje se, přemísťuje se nábytek, je to takový živý organismus,“ komentovala rodinné bydlení fotografka, která je hlavní autorkou jeho podoby, před časem pro web idnes.cz.

Sára je matkou čtyř dětí  – Sáru, Samuela, Jana a Oskara má se Samuelem Saudkem, synem slavného fotografa Jana Saudka. Právě pro něj několik let pracovala jako manažerka a žila s ním předtím, než navázala vztah se Samuelem. Důkazem, že jde o dům plný dětí, byť postupně odrůstajících, jsou jejich malůvky na zdech, které se tu nikdo nesnaží překrýt či zamalovat.

V domě je spousta zajímavých detailů a originálních kousků nábytku, jako jsou třeba staré školní lavice. Ty fotografka kdysi zachránila a teď je používá mimo jiné jako stojan na květiny.

Zeleně mají doma hodně, na tu vůbec nejkrásnější pak koukají z okna – všichni milují výhled na přírodní rezervaci Prokopské údolí, která jim začíná doslova pod okny a vlastně zasahuje skoro do zahrady, která je místy kvůli skálám obtížná přístupná.

Zahrada by měla být divoká

Dům nabízí různá útulná zákoutí, ale na druhou stranu není přehlcený nábytkem ani spoustou drobností, na které by zejména sedal prach. Rodinné bydlení v Hlubočepech obklopuje zahrada a dokonale sestřiženého anglického trávníku se tady skutečně nedočkáte.

Zahrada by měla být divoká, jen nepatrně řízená. Ono by to vypadalo divně, kdybych si tady budovala záhonky a pravidelné chodníčky. Brrr! nechala se slyšet Sára Saudková. Cestičky se tu proplétají mezi keři a pod větvemi stromu, koutky s bylinkami střídají místa, kde vládne příroda.

Pětapadesátiletá umělkyně se věnuje hlavně fotografování aktů, většinou černobílých, ilustruje tak podle svých slov vztahy mezi ženami a muži. Napsala také několik knih pro děti i dospělé. Původně přitom vystudovala Vysokou školu ekonomickou.

Zdroj: Profimedia.cz; https://prima.iprima.cz/porady/top-star/vip-sara-saudkova-vztahy; https://www.dumazahrada.cz/clanek/bydleni-celebrit-sara-saudkova.html

Sdílejte článek
Štítky rodina fotograf dům domov přírodní rezervace Sára Saudková Prokopské údolí Hlubočepy

Přečtěte si také