Udělejte originální kraslice. Kupte si hobby beton a pusťte se do vyrábění

Stačí vyfouknout vajíčka a skořápky použít jako formičky na originální kraslice. Ozdobí interiér i zahradu. Můžete na ně také malovat. Vydejte se do hobby marketu a pořiďte si betonovou směs. Vyrábění půjde snadno.

Práce s betonem vypadá náročně, ale opak je pravdou. Beton představuje všestranný materiál, jehož výhod si nevšímají jen stavitelé, ale také designéři. Navíc s ním můžete pracovat i v domácích podmínkách podobně jako se sádrou. Výsledkem ale budou odolné dekorace, jako jsou misky, svícínky nebo v našem velikonočním případě kraslice.

Co budeme potřebovat

  1. hobby beton
  2. nádobu na rozmíchání betonu
  3. vyfouknutá a vymytá vajíčka
  4. zdobicí sáček a kelímek nebo skleničku na odložení
  5. Balakryl UNI a štětec
  6. špejle a vodu

Postup

Pracovní místo zakryjeme igelitem nebo alespoň starými novinami. V připravené nádobě rozmícháme beton s vodou. Výsledná konzistence by měla být jako hustší bramborová kaše. Beton by měl držet tvar, ale když s ním zaklepeme, měl by se pomalu roztéct do stran.

Zdobicí sáček vložíme do kelímku či skleničky a přehneme přes okraje nádoby. Sáček naplníme pomocí lžičky betonem a zamotáme ho kolem ruky tak, aby nám v něm zůstal jen beton a žádný vzduch. Beton začneme ze sáčku pozvolna vytlačovat a lehce s ním naplníme skořápky zevnitř až po jejich okraj. Když přelijeme, nadbytečný beton setřeme papírovým ubrouskem. Pokud obsah sáčku ztuhne, zamícháme ho špejlí.

Aby nebyla výsledná vajíčka samá díra, jemně a opakovaně s nimi v dlaních poklepeme o podložku a zatřepeme, čímž dostaneme ven přebytečný vzduch. Skořápku vajíček oloupeme opatrně rukou nebo nožíkem na beton nejdříve za jeden den. Nakonec necháme betonové kraslice ještě pár dní odpočívat, aby měl beton šanci dobře vyschnout.

A nakonec přichází to nejlepší. Zdobení kraslic. Můžete použít vodou ředitelný Balakryl UNI. Barva zasychá zhruba čtyři hodiny. Balakryl se pro podobné DIY projekty skvěle hodí z několika důvodů: Je bez zápachu, takže s ním můžeme tvořit i doma za plného provozu. Velkou výhodou barvy jsou atesty pro styk s potravinami a na dětské hračky, proto se nemusíme bát nechávat naše kreativní výtvory v dosahu dětí a domácích mazlíčků.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

Celý fotonávod najdete v galerii:

Sdílejte článek

Přečtěte si také