reklama

Hračka pro kočky: Plstěná kulička, plněná šantou kočičí

Simona Sedláčková
16. ledna 2020
Většina koček si ráda hraje se vším, co se kutálí, ať už je to klubíčko, nebo malý balonek. A když se k tomu ještě přidá pro kočky omamná vůně šanty kočičí, vznikne dokonalé lákadlo pro každou kočičí packu. Jen si to zkuste… Jak dlouho myslíte, že odolá?
reklama

Kulička vytvořená technikou suchého plstění krásně voní! Vůně to není ledajaká, je to vůně šanty kočičí, bylinky, která vkočkách vyvolává libé pocity. Mnohem rychlejší a jednodušší je kuličku uplstit mokrou metodou, tu ale vpřípadě plnění sušenou bylinkou použít nelze – bylinka by se namočila a mohla by časem plesnivět.

Co budete potřebovat na kočičí hračku

  • česanec vlny na plstění
  • sušenou šantu kočičí
  • jehly na plstění
  • kostku molitanu

Jak budete postupovat při výrobě hračky

1. Nasypte šantu

Vezměte kousek česané vlny, vytvořte zní malou mističku a nasypte do ní sušenou šantu.

2. Šantu skryjte

Vlnu kolem šanty pevně a rovnoměrně obtočte.

3. Začněte vypichovat kuličku

Vzniklý vlněný balíček položte na molitanovou kostku a začněte vpichovat jehlu na plstění. Vznikající kuličku pomalu otáčejte a jehlu vpichujte postupně, rovnoměrně po celém obvodu kuličky.

4. Pozor na drobný úraz

Kuličku můžete při plstění i držet vruce, hrozí sice občasné píchnutí jehlou, ale to je drobný úraz, se kterým musí každý, kdo chce tuto techniku vyzkoušet, počítat.

5. Další vrstva vlny

Vznikající kuličku rovnoměrně obalte další vrstvou vlny a opět vpichujte jehlou.

6. Dokončete kuličku

Celý postup můžete několikrát opakovat, až budete mít kuličku o velikosti, jakou si přejete.

Prima vychytávka

Vaše kočka bude znového dárku nadšená, ale většinou netrvá dlouho a kulička se zakutálí hluboko pod pohovku. Pokud si chcete ušetřit pracné lovení kuličky znepřístupných prostor, protáhněte kuličkou pomocí velké jehly šňůrku a kuličku zavěste na trnož nebo opěradlo židle. Novou hračku tak bude mít vaše kočičí přítelkyně stále kdispozici.

Hračka nejen pro kočičky

Výroba plstěných kuliček je velmi oblíbenou relaxační výtvarnou technikou. Dají se využít na výrobu náhrdelníků, náušnic nebo přívěsků na kabelku. Pak ale samozřejmě kuličky neplníme šantou. Použít ale můžete například levanduli a voňavou kuličku vložit mezi vyprané prádlo. Pokud se vám plstění kuličky zalíbilo, jistě najdete spoustu dalších uplatnění.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama