DIY hračka pro kočku: Plstěné kuličce, plněné šantou kočičí, žádná neodolá

Většina koček si ráda hraje se vším, co se kutálí, ať už je to klubíčko nebo malý balónek. A když se k tomu ještě přidá pro kočky omamná vůně šanty kočičí, vznikne dokonalé lákadlo pro každou kočičí packu. Jen to zkuste… Jak dlouho myslíte, že odolá?

Kulička vytvořená technikou suchého plstění krásně voní! Vůně to není ledajaká, je to vůně šanty kočičí, bylinky, která v kočkách vyvolává libé pocity. Mnohem rychlejší a jednodušší je kuličku uplstit mokrou metodou, tu ale v případě plnění sušenou bylinkou použít nelze – bylinka by se namočila a mohla by časem plesnivět.

INSPIRUJTE SE: Mávátko pro kočku. Vyrobte hračku, která zabaví vás i vaše domácí šelmy

Co na kočičí hračku potřebujete

  • česanec vlny na plstění
  • sušenou šantu kočičí
  • jehly na plstění
  • kostku molitanu

Jak postupovat při výrobě hračky pro kočku krok za krokem

1. krok: Nasypejte šantu

Vezměte kousek česané vlny, vytvořte z ní malou mističku a nasypte do ní sušenou šantu kočičí.  Vlnu kolem šanty pevně a rovnoměrně obtočte, aby zůstala skrytá.

2. krok: Začněte vypichovat kuličku

Vzniklý vlněný balíček položte na molitanovou kostku a začněte vpichovat jehlu na plstění. Vznikající kuličku pomalu otáčejte a jehlu vpichujte postupně, rovnoměrně po celém obvodu kuličky. Kuličku můžete při plstění i držet v ruce, hrozí sice občasné píchnutí jehlou, ale to je drobný úraz, se kterým musí každý, kdo chce tuto techniku vyzkoušet, počítat.

3. krok: Dokončení kuličky

Vznikající kuličku rovnoměrně obalte další vrstvou vlny a opět vpichujte jehlou. Celý postup můžete několikrát opakovat, až budete mít kuličku o velikosti, jakou si přejete.

Podrobný fotonávod najděte v galerii v úvodu článku.

Prima vychytávka

Vaše kočka bude z nového dárku nadšená, ale většinou netrvá dlouho a kulička se zakutálí hluboko pod pohovku. Pokud si chcete ušetřit pracné lovení kuličky z nepřístupných prostor, protáhněte kuličkou pomocí velké jehly šňůrku a kuličku zavěste na trnož nebo opěradlo židle. Novou hračku tak bude mít vaše kočičí kamarádka stále k dispozici.

Hračka nejen pro kočičky

Výroba plstěných kuliček je velmi oblíbenou relaxační výtvarnou technikou. Dají se využít na výrobu náhrdelníků, náušnic nebo přívěsků na kabelku. Pak ale samozřejmě kuličky neplníme šantou. Použít ale můžete například levanduli a voňavou kuličku vložit mezi vyprané prádlo. Pokud se vám plstění kuličky zalíbilo, jistě najdete spoustu dalších uplatnění.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková


Přečtěte si také