Pomalujte s dětmi porcelánové nádobí. Vzniknou originální kousky

Máte v kuchyňské skříňce obyčejný jednobarevný porcelán? Pak hrnkům i talířkům pořiďte nový kabátek a přizvěte ke spolupráci i děti. Pořiďte si fixy na porcelán a dejte se společně do tvoření.

Fixy na porcelán

Barvy na porcelán zakoupíte ve výtvarných potřebách nebo na internetu. Prodávají se různé značky, pro menší děti jsou skvělé barvy vpodobě fixu. Některé se pro větší trvanlivost kresby vypalují vobyčejné kuchyňské troubě, jiné stačí nechat 24 hodin zaschnout, a přesto je můžete mýt dokonce i vmyčce.

Jak budete postupovat při malování hrnků

1. Nádobí umyjte

Připravte si několik kousků jednobarevného porcelánu. Volte raději světlejší barvy, nejlépe však kresba vynikne na bílém nádobí. Povrch nesmí být ani trochu mastný, proto hrnky před prací dokonale omyjte vteplé vodě se saponátem a poté dobře osušte.

2. Pozor na otisky prstů

Fixem na porcelán začněte malovat veselé obrázky podle fantazie. Rukou se raději nedotýkejte hrnku vmístech, na která budete kreslit.

3. Kresbu nechte zaschnout

Nakonec porcelán nechte důkladně nejméně 24 hodin zaschnout nebo vypalte vtroubě. Záleží na tom, jaký jste použili fix.

Zvlastnoručně malovaného porcelánu bude dětem zaručeně chutnat a svůj hrnek si vkuchyni bezpečně poznají.

Tipy & rady

  1. Dejte pozor, vprodeji jsou i fixy pouze pro dekorační účely! Na nádobí volte takové, které mají atest pro styk spotravinami.
  2. Před použitím fix na porcelán dobře protřepejte a zatlačte hrotem na papír. Barva steče do špičky a je připravena kpoužití.
  3. Jestliže se vám kresba nepovede, můžete ji jednoduše setřít hadříkem, hrnek znovu umýt a začít znovu.
  4. Fixem můžete kreslit i na sklo a keramiku (třeba i na květináč).

Hledáte další tipy na tvoření s dětmi?


Přečtěte si také