reklama

Vánoční řetěz z pomerančové kůry: Voňavou dekoraci zvládnete vyrobit i s dětmi

Simona Sedláčková
21. prosince 2019
Vánoční výzdoba se v každé rodině nese v jiném duchu. Pokud dáváte přednost jednoduchým rustikálním dekoracím, pak vás určitě osloví voňavý řetěz s ozdobami z pomerančové kůry. Jeho výroba je velmi jednoduchá, a tak ji zvládnete i ve spolupráci s mladšími dětmi.
reklama

Vůně pomerančů patří už dávno neodmyslitelně kvánočním svátkům. Vytvořte si jednoduchý řetěz zkůry nebo další dekorace, které vám doma vytvoří kouzelnou atmosféru. Pomeranče bývají i součástí mnoha horkých nápojů, které touto dobou tak rádi připravujeme. A věděli jste, že pomerančovník si můžete pěstovat i doma?

Co budete potřebovat na řetěz

  1. kůru zněkolika pomerančů
  2. vykrajovátka na cukroví
  3. žehličku
  4. pečicí papír
  5. jehlu
  6. režnou nit

Jak budete postupovat při výrobě řetězu

1. Vykrájejte tvary

Oloupejte pomeranč a pochutnejte si na něm sdětmi. Vnitřní část na řetěz potřebovat nebudete. Zoloupané kůry vykrájejte formičkami na cukroví libovolné tvary.

2. Kůru vysušte

Tvary, vykrájené zpomerančové kůry překryjte papírem na pečení a středně rozpálenou žehličkou je vysušujte. Může to trvat i trochu delší dobu, ale teplotu žehličky nezvyšujte.

3. Vytvořte dírky

Vykrájené a vysušené, tím i vyrovnané, tvary propíchněte silnější jehlou a vytvořte tak dírky pro navlékání, ale třeba i pro zavěšení na drátěný háček. Zpomerančových tvarů můžete vytvořit i jednotlivé ozdoby na stromek.

4. Navlékněte řetěz

Vysušené a vyrovnané tvary zpomerančové kůry navlékněte na režnou nit a vytvořte tak libovolně dlouhý řetěz na vánoční stromek.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama