Vánoce

3. prosince 2019 14:00

Matouš Hartman

Vánoční svícen ze zavařovačky vyrobíte i s dětmi

Vypadá křehce, přitom je z obyčejné zavařovací sklenice. Postačí vám pár věcí, které máte doma nebo na zahradě, a vznikne úžasné vánoční světélko, které rozzáří každou domácnost. Za nápadem stojí blogerka Lucie Velíšková, která vede blog Lucie Living. Máma tří dětí tvoří různorodé dekorace, ale i užitečné věci do domácnosti nebo zahrady. Píše také o cestování a maluje akvarelem.

Svícen, který budeme vyrábět, je ohleduplný k přírodě. Využijete na něj totiž staré věci, které máte doma, a lepidlo herkules také většina z nás doma schovává. Tak se pusťte do vyrábění. Půjde to snadno a zapojíte i děti!

Budete potřebovat:

  1. malou sklenici zavařovačku
  2. lepidlo herkules a plochý štětec
  3. provázek
  4. kokos strouhaný
  5. svíčku čajovou (ideálně ze včelího vosku)
  6. přírodní dekorace – snítky jehličí, mini šišky, červené bobule, holé větvičky, suché podzimní květy

Postup:

Dejte dětem volnost v natírání sklenice lepidlem, pak je nechte sklenici obalit ve strouhaném kokosu. Počítejte s trochou bince, ale kokos zametený ze země můžete hodit do mísy se zobáním pro ptáčky. Nechte děti vybrat dekorace a těm menším pomozte s uvázáním provázků a dekorací na sklenici.

Pokud chcete jako dekoraci použít zasněženou větvičku nebo šišku, pomažte ji lepidlem a obalte v kokosu.

A pak už jen zapalte svíčku a užívejte příjemné vánoční svícení.

Po vánocích nemusíte hledat místo, kam svícen uložit, stačí hodit dekorace a provázek na kompost, sklenici umýt a příští vánoce máte zase o zábavu postaráno.

Více fotografií najdete v galerii:

Krásné Vánoce

Nápad na betlém z přírodních materiálů vyšel v knize Krásné Vánoce, za kterou stojí foodblogerka Coolinářka, kterápo třech úspěšných autorských kuchařkách tentokrát spojila své síly se šestnácti známými blogerkami a instagramerkami. Vznikla kniha plná DIY inspirace, receptů a kouzelné atmosféry. V knížce si každý najde, co ho osloví. Nechybí recepty na tradiční i netradiční vánoční jídla a cukroví, ale i inspirace ze zahraničních kuchyní. Stejně tak návody a tipy, jak dekorovat svůj dům či byt, jak originálně zabalit dárky, či vyrobit vlastní vánoční ozdoby.

Další vánoční nápady:


Přečtěte si také