Vánoce

7. listopadu 2018 10:01

maku-la@seznam.cz

Vyrobte si dekorace z pomeranče! Jak ho sušit a co z něj vytvořit?

Sušené ovoce patří mezi nejoblíbenější dekorace v podzimních a zimních měsících. Dokáže domovu přinést správnou provoněnou atmosféru. Přinášíme vám nápady, jakými způsoby můžete využít sušený pomeranč a jak ho správně sušit.

Pomeranč nám nejen krásně provoní celýdům, ale hlavně skvěle vypadá. Ať už ho umístíme na jakékoliv místo a přidáme vinteriéru kamkoliv, bude vždy perfektní dekorací. Přírodní výzdobanikdy nepřestane být populární a stále více lidí klade důraz na zanesení trochu té přirozenosti do našich domovů. Proto se vtomto článku zaměřujeme na sušený pomeranč. Dekorace zněj si zvládne vyrobit úplně každý.

Jak sušit ovoce?

Důležité je nakrájet citrusový plod na plátky přibližně 4 milimetry tenké. Pokud je nakrájíme slabší, mohly by se nám protrhnout. Silnější by se naopak dobře nevysušily.

Připravíme si plech vybavený pečicím papírem, kam plátky rozprostřeme tak, aby se na sebe nevrstvily.

Sušíme přibližně na 50 stupňů a kolečka jednou za čas otočíme, aby se nekroutila na jednu stranu. Lze sušit i na více stupňů, ale pak je potřeba kolečka častěji obracet.

Ozdobyna stromeček

Nejjednodušší způsob, jak sušené pomeranče využít, je přivázat je stuhou nebo provázkem na vánoční stromeček. Společně se skořicí, která se kpomeranči perfektně hodí, nadělávelkou parádu. Ktakovému stylu pak stačí slámové vánoční řetězy a nejkrásnější klasika vánočního stromečku je na světě.

Věnec ze sušeného ovoce

Ať už upřednostňujete adventní věnec na stůl, nebo na vchodové dveře, sušený pomeranč bude slušet oběma.

Jeho výrazná oranžová barva rozsvítí každý stůl, a pokud výzdobu věnců zkombinujete se šiškami a skořicí, nebudete už potřebovat žádné jiné drobnůstky na výzdobu věnců.

Pomerančový stromeček

Ktomuto výtvoru vám bude stačit pár různě velikých pomerančových plátků a jedno dřívko. Pokud plátky na dřívko nasadíte od největšího po nejmenší, vznikne vám pomerančový ministromeček, který se bude perfektně hodit do každého vánočního interiéru.

Sušená slupka

Sušit se dá i slupka pomeranče. Lze zní vyrobit vánoční řetěz nebo krásné pomerančové růžičky. Vtakovém případě však radíme nejdříve dekoraci vyrobit a až pak ji sušit třeba na topení.


Přečtěte si také