reklama

Buďte offline. Zkuste těchto 5 tipů, které k vám domů nepustí pracovní maily

redakce Prima Zoom
22. června 2018
Odpojit se od internetu a povinností je náročné. Často ještě chvíli před usnutím koukáme do mobilu nebo počítače. Jak na moment vypnout a užít si chvíle bez sociálních sítí a pracovních mailů?
reklama

Nejdůležitějším pravidlem je odložit telefon a vypnout zvuk. Získáte tak chvíle pro sebe a klid. Co ale dalšího můžeme udělat, abychom se doma cítili spokojeně a abychom nebyli pořád u nějakého displeje?

Počítač daleko od postele

Laptop se stal nezbytnou součástí našich životů. Jenže si kvůli němu pořádně neodpočineme. Když ho zrovna nepoužíváte jako televizi, snažte se ho držet co nejdále od pohovky nebo postele. Zkuste počítač po příchodu domů ani nezapínat a raději se věnujte četbě. Odpočinete si lépe, a dokonce se lépe vyspíte. Sledování obrazovek a displejů totiž může za méně kvalitní spánek.

Přírodní materiály

Pokud přemýšlíte, jak zařídit byt, abyste si vněm co nejlépe odpočinuli, pak při výběru vybavení sáhněte spíše po přírodních materiálech než po kovu nebo sklu. Dřevo a textil vybízejí kodpočinku a nepůsobí tak stroze. Kovový a skleněný nábytek často najdeme vkancelářích a znich chceme odpoledne přece utéct, tak proč mít doma podobnou židli, jakou máte vpráci?

Pastelové barvy

To samé platí o barvách. Pokud si chcete odpočinout, zapomeňte na černou, bílou, šedou, ale dejte šanci barvám pastelovým a světlým. Blankytně modrá, starorůžová, žlutá nebo tlumená zelená jsou mnohem přívětivější na pohled než jejich neutrální kolegové.

Vůně a světlo

Sodpočinkem pomohou i světlo a vůně. Ideální je tlumené teplé světlo a relaxační decentní vůně, zkrátka nic výrazného. Pořiďte si lampy se stínidly vpřírodních teplých barvách nebo žárovky steplým světlem. Dnes si už můžete vybrat ze škály jasnosti a teploty světla, takže to vůbec není problém ani u LED žárovek.

Rostliny vdomě

Nezapomínejte na rostliny. Pokud nejste zrovna zdatnými zahradníky, volte takové rostliny, které hodně vydrží a nebude jim vadit, když je zapomenete zalít. Ideální jsou sukulenty, které poskytnou trochu zeleně vbytě a mnohdy jsou prakticky neumořitelné.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: pohodaodpočinekofflinerelax
reklama