Jak se staví sen

15. srpna 2017 10:00

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu koupelny ve Velvarech

V poslední proměně jsme předělávali koupelnu manželům Michaličkovým ve Velvarech.

Srovnávat stav před a po v tomto případě snad ani nemá smysl. Dosloužilá koupelna versus moderní nová – i kdyby byla v jakémkoliv stylu, je to tak velká změna, že se stačí podívat na fotky a každému je to jasné. Největším problémem původní koupelny ovšem bylo to, že vana byla velmi vysoká, a tak se pan Michaliček ochrnutý po mrtvici na půl těla nemohl sám ani umýt. Před vanou naproti umyvadlu ještě stála pračka (na fotkách už není, protože se před naším příjezdem rozbila), takže dostat se do vany znamenalo opravdu protáhnout se úzkou uličkou.

Designéři proto nejprve změnili dispozici koupelny, připojili k ní kousek chodby, kam umístili pračku a sušičku. Do koupelny se tak vstupuje přes dveře, které schovávají pračku, aby nestrašila na chodbě. Původní samostatný záchod také připojili ke koupelně a otočili ho o 180°. Díky tomu koupelna získala lepší odvětrání a denní světlo, protože záchod měl okno.

Zásadní změnou je nahrazení vany sprchovým koutem, který získal sedátko a dvě madla, tak aby se pan Michaliček mohl sám umýt. V koupelně přibylo veliké zrcadlo a nové úložné prostory a hlavně zmizela ošklivá karma nad vanou. Samozřejmě je nová koupelna moderní, velké světlé obklady opticky zvětšují prostor, podlahu sprchového koutu doplňuje kamenný koberec, který neklouže, což panu Michaličkovi vyhovuje. Díky podlahovému topení už také v koupelně nebude zima – před tím koupelna žádné topení neměla.

Podívejte se, jak to v bytě vypadalo PŘED proměnou a PO proměně:

Sdílejte článek

Přečtěte si také