Jak se staví sen

11. ledna 2023 07:00

redakce Prima Living

Jak staví sen: První proměna nové série je zábavná, dojemná a plná praktických rad

Jak se staví sen - extra (1) - upoutávka

První proměna aktuální série oblíbeného pořadu Jak se staví sen je výzva pro zkušenou designérskou dvojici Kamilu Douděrovou a Františka Kobližku. Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu, protože její maminka byla zavražděna, a bydlí spolu v jednom pokoji. Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pátek 13. ledna ve 22:00 na Primě.

Paní Zdeňka Krejčíková je důchodkyně. Měla dvě děti, syna a dceru. V devatenácti letech její dcera Zdenička odešla do Itálie a žila tam téměř devět let. Našla si téměř o dvacet let staršího přítele, majitele několik barů, takže u něj i pracovala. Potom se vrátila do Česka, kde se seznámila s budoucím otcem svých dvojčat.

Nevzali se, ale nastěhovali se do společného domu. Narodila se jim dvojčata Anita a Sofie. Jenže později se ukázalo, že Sofie trpí dětskou mozkovou obrnou. Zdeňce s dvojčaty pomáhala právě její maminka, která kvůli pomoci o nemocnou vnučku nastoupila do předčasného důchodu. Babička koupila dům, kde teď žije s Anitkou. Po čase se její dcera i s dvojčaty vrátila do Itálie, kde si našla nového přítele. Jenže pak přišla paní Zdeňce strašná zpráva, že právě nový přítel její dceru zavraždil. A tak dvojčata skončila v její péči, protože o ně biologický otec nejevil zájem. Zdravotní stav Sofie se bohužel zhoršil, a tak zůstala v ústavní péči. Paní Zdeňka by péči o ni už sama nezvládla. Sofinku společně s Anitkou pravidelně navštěvují a finančně přispívají na její péči.

Samostatné pokoje pro babičku a vnučku

Dům, ve kterém babička s vnučkou bydlí, jim patří, ale dispozičně není praktický – mají jeden společný pokoj na spaní, učení apod. Dokonce spolu spí v jedné posteli. Do pořadu je přihlásila známá, která ví, že tato situace není dobrá pro žádnou z nich.

Babička s vnučkou by moc potřebovaly samostatné pokoje. A trocha soukromí by jim rozhodně pomohla na jejich společné cestě životem. Babičku Zdeňku by potěšil gramofon, Anitu kurz zpěvu nebo tance. Pro Sofii by babička chtěla zařídit pobyt v zařízení Zvoneček, které poskytuje dětem s podobným postižením nadstandardní péči a ubytování na celý život.

Emotivní příběh a bytová nouze – tak to je přesně výzva pro ostřílenou designérskou dvojici Kamilu s Františkem. V rámci rekonstrukce se musí pustit do oddělení společného spaní a vytvořit samostatné pokoje pro Zdeňku a Anitku. Babička by si také zasloužila novou kuchyň. A jako vždy budou mít na práci pouze pět dní. Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Na předcházející série pořadu Jak se staví sen se můžete podívat zde.

Partnerem této sezóny pořadu je společnost Raiffeisen stavební spořitelna

Sdílejte článek

Přečtěte si také