Jak se staví sen přináší nové příběhy už po jednadvacáté

Přichází Jak se staví sen Extra – oblíbený pořad nejen o bydlení, který bude plnit sny a dělat radost prostřednictvím už dvacáté první série. Premiérové díly uvidíte v novém čase od 13. ledna každý pátek ve 22:00 na Primě.

Také novými díly Jak se staví sen Extra vás bude provázet oblíbená moderátorka Iva Kubelková a do proměn a vymýšlení bydlícich snů se zapojí deset designérů. Představí se také zbrusu nová designérská dvojice Lucie Volfová a Jakub Jakubec. Čekají vás zajímavé, často i nečekané bytové proměny, ale také lidské osudy. Deset životních příběhů bude rámovat deset fantastických proměn nových domovů.

Deset zbrusu nových proměn, ve kterých budeme plnit sny o lepším bydlení. Na designéry čekají velké výzvy v podobě časové tísně – 5 dnů, přání a snů rodiny, omezených možností předělávaných prostor a „kostlivců ve skříni“. Za každou rodinou je nějaký zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i to, kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá. Těší se na vás jak ostřílené dvojice designérů, které znáte k předchozích řad nebo obdobných pořadů: Kamila a František, Andrea a Marek, Veronika a Renata a Jaroslava a Hana, ale i nováčci Jakub a Lucie.

Moderátorka Iva Kubelková se ujme průvodcovství pořadem už počtvrté. „Nová série našeho pořadu Jak se staví sen Extra bude tradičně plná emocí, hlavně obrovské radosti, nových začátků a naděje. I v této nelehké době pomáháme díky našim partnerům těm, kteří nás potřebují. Bude to silné, citlivé a velkolepé, ostatně jako vždycky,“ říká s úsměvem k nové sérii Iva Kubelková.

Tradiční i noví designéři Jak se staví sen Extra

Ing. arch. Kamila Douděrová: Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. U svých návrhů se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů, vůči kterým se snaží být maximálně empatická. Každý její návrh je originál. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Ing. František Kobližka: Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. Andrea Hylmarová: Andrea vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný: Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje už dvacet let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Ing. arch. Hana Šmejkalová: Hana absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu. Několik let pracovala v pražskému studiu, poté na nějaký čas přesídlila do Londýna. Má za sebou desítky rekonstrukcí bytů a rodinných domů a je mistryní v práci s prostorem a centimetry. Ve svých realizacích klade důraz na to, aby nejen design, ale i funkčnost byly odrazem individuality klienta. Někdy je to adrenalin, ale čiré nadšení z každého dokončeného projektu vnímá i po letech stále stejně.

Jaroslava Hájková: Interiérovému designu se Jarka naplno věnuje posledních pět let. S návrhy interiérů „koketovala“ už od dětství. To hlavní rozhodnutí přišlo během studia na pražské Interier design škole Intermezzo. V té době se sice ještě pohybovala ve světě manažerských pozic v amerických korporacích, ale úspěšné zakončení studia v roce 2015 rozhodlo. Její předností je umění naslouchat, pochopit osobnost a individualitu klienta – a to vše převést do konkrétního návrhu. Proto každá její realizace je originál. Jarka miluje výzvy a ráda se učí nové věci, v jejím portfoliu najdete jak návrhy bytů, domů, restaurací, hotelů, kancelářských prostor, tak i malého balkónku. Obdivuje eklektismus. Od roku 2017 má vlastní studio Variété Design.

Renata Papai: K navrhování interiérů se dostala oklikou. Měla být účetní, dokonce několik let pracovala v bance. Celý život ji ale provází vášeň pro krásný interiér, a tak v roce 2009 absolvovala pražskou DesignŠkolu, aby se této profesi mohla věnovat naplno. Na interiér se dívá jako na celek, kde je perfektně řešená dispozice a vhodná kombinace materiálů základem dobrého výsledku. Svým klientům se snaží naslouchat, přizpůsobit se jejich požadavkům a zároveň ctít funkci a estetiku. Klienty provází přes proces návrhu i realizace, což považuje za nedílnou součást této krásné práce. Motto: „Někdy pomůže podívat se na interiér z jiného úhlu nebo si přizvat designéra.“

Ing. arch. Veronika Haroldová: Veronika vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér. Návrhy interiérů jsou její vášní, ale ráda přesahuje i do jiných oborů: maluje obrazy, navrhuje designové lustry nebo drobnou grafiku. Základem její filozofie je empatie a cit: s klienty navazuje přátelské vztahy a v interiérech ctí jejich génius loci. Vedle své praxe se již téměř dvacet let věnuje psaní článků a je autorkou dvou knih: „Styly interiérů“ a „Sám sobě architektem“. V televizi jste ji mohli zahlédnout např. v pořadu „Receptář prima nápadů“. Motto: „Zlepšovat lidem interiéry znamená zlepšovat jim život.“

Ing. arch. Jakub Jakubec: vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor architektura a stavitelství. V dosavadní 13leté praxi se věnoval rekonstrukcím historických objektů a v posledních letech také novostavbám a rekonstrukcím rodinných domů. Ve svých projektech dbá na názor klienta, funkčnost, udržitelnost a ekologii. Ve svém oboru se také věnuje pedagogické činnosti. Svoji tvůrčí práci si užívá a občas pracuje ze zahraničí na cestách jako digitální nomád.

Lucie Volfová: Od podnikání v oboru gastronomie a tvoření receptur jako výživová poradkyně, odmala s vášní k designu, se na mateřské dovolené dala na studium designu. Dnes inovativní designérka, návrhářka a malířka spojující nestárnoucí design originálního nábytku s kvalitou ověřenou časem. „Interiéry nejraději tvořím ze starého nábytku v kombinaci s novým. Na základě osobnosti a potřeb každého klienta vytvářím ojedinělé interiéry. Každý detail je pro mě důležitý, nejen samotný nábytek, který má svého ducha, svůj příběh, ale také doplňky v podobě mých abstraktních obrazů, ve kterých se odráží osobnost klienta a barevná paleta interiéru. Tvořím opravdové domovy, ne místa z katalogového bydlení.“

Partnerem této sezony pořadu je společnost Raiffeisen Stavební spořitelna (www.rsts.cz).


Přečtěte si také