Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Dětský sen: Bydlete v perníkové chaloupce. Tuhle vám nikdo nesní

Pokud se nebojíte čarodějnice, můžete se nastěhovat do domku, který vypadá jako opravdová perníková chaloupka. Jen z její střechy asi moc perníčku nenalámete. Je totiž dřevěná. Ve městečku Oak Bluffs takových chat postavili nespočet.
Vydáno: 27.01.2018
Bydleli byste tady?
Autor: profimedia.cz Bydleli byste tady?

Stalo se tak ve druhé polovině devatenáctého století, kdy se rozhodlo, že se městečko na ostrově Martha’s Vineyard v Atlantiku u pobřeží státu Massachusetts stane místem dovolených a odpočinku. Projekt počítal s výstavbou několika stovek domů. Za pár let se jich prodalo na pět set. Místo se tak stalo jedním z nejstarších rezidenčních komplexů ve Spojených státech. 

Původně městečko sloužilo zejména pro setkání příslušníků metodistické církve, později se stalo vyhledávaným místem dovolených. Není divu. Zdejší domy patří k nejlépe zachovalým ukázkám americké architektury předminulého století. Navíc lákají návštěvníky i svým netradičním vzhledem. Připomínají sice viktoriánské domy, ale jsou menší (mnohdy vypadají jako pro trpaslíky) a září všelijakými barvami. 

Někteří to přeženou... Foto: Někteří to s barvami přeženou..., Foto: profimedia.cz

Jejich majitelé jsou na ně hrdí a dopřávají jim péči a neustále nové nátěry v kontrastních barvách, takže domy opravdu vypadají jako z pohádky. Protože je to místo, kam mířili lidé na dovolenou už od devatenáctého století, i dnes si zde můžete plně vybavené domky pronajmout. Cena za noc ale mnohé překvapí. Může se vyšplhat až na více než deset tisíc korun za noc, pokud chcete bydlet v originálním stavení a ne v nějaké napodobenině, které v městečku neustále vznikají. 

(mh)

Další články:

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna!

Bydleli byste v přívěsu?

Žijí s batoletem v přívěsu: Podívejte se, jak se rodina vyhnula dluhům

Článek je zařazen v: dovolená , víkend , chata , relax , perníková chaloupka , chalupy

reklama