Koupelny

3. září 2017 06:00

Iva Kropáčková

INSPIRACE: 45 úžasných nápadů, jak dětem doma vytvořit "chill" koutek

I děti si potřebují odpočinout od každodenních povinností (nejen) ve škole. Zařiďte jim skvělý relaxační kout, nechte se inspirovat nápaditými realizacemi z celého světa. Neuvěříte, jak krásně a originálně lze takový "chill" prostor pojmout, ať už máte doma hodně místa nebo ne...

Brzké vstávání, škola, družina, hudebka či jiné kroužky. Je tu opět koloběh aktivit a nejrůznějších povinností, neustálé soustředění i řešení nepříjemných konfliktů se spolužáky. Taková dlouhá "šichta" je náročná pro dospělé, natož pro školáky všech věkových kategorií. Proto si potřebují od toho všeho oddechnout.Pokud budou mít k dispozici místečko, kde budou mít klid i soukromí (zvlášť, jsou-li i sourozenci), úžasně si odpočinou, i učení jim pak půjde mnohem snáz. Zároveň to může být prevence nejrůznějších a zbytečných hádek, které přicházejí spolu s únavou.

Jak takový koutek udělat?

Děti milují nejrůznější schovky a bunkry, prostory, kde se můžou schovat před všemi. Na chvíli zmizet do světa svých vlastních snů, přání, myšlenek, fantazie a nebýt nikým rušen. Právě tam si můžou skvěle odpočinout – jen tak se válet, poslouchat muziku, číst si knížku, kreslit, ale třeba i sledovat oblíbený seriál na tabletu. Pokud vás nápad na "chill" koutek pro vaše děti zaujal, možností, jak jim takový prostor udělat, je spousta. Záleží na financích i velikosti místností u vás doma. Skvělé schovky lze vymyslet pomocí nábytkových sestav přímo na míru, využít můžete prostory pod schody nebo v případě vyšších stropů i místo pod ním.

Photo by Teddy Edwards-Browse kids' room ideas

Nemáte-li velký byt nebo dost finančních prostředků, ani tehdy nemusí nic bránit originální realizaci. Stačí v podstatě třeba jen předělit místnost pomocí knihovny nebo vzít větší kus látky či záclony, ze které můžete vyrobit závěs k posteli. Případně lze ve volném koutku mezi postelí a oknem zavěsit nebesa nad několik polštářů na zemi. A během okamžiku je schovka s pohodlným sezením hotová. Názorné ukázky najdete ve fotogalerii níže.

Photo by Géraldine Blé - Agence Bepop & Lula-Search kids' room pictures

Photo by Rikki Snyder-Search kids' room pictures

Dobrým tipem je také závěsné pohodlné křesílko, kde se dá výborně odpočívat. Jednoduché je vyrobit i stan nebo týpí. Nebo samozřejmě lze koupit hotový výrobek. Máte-li trošku prostoru, je to relativně levné a funkční řešení, třeba i pro společné obývací prostory, pokud v pokojíčku není už místo. Opět stačí vyplnit matrací a polštářky v oblíbených barvách a místo odpočinku je na světě.

Photo by Lisa Lapointe-Look for kids' room design inspiration

To rozhodně není kompletní výčet možností, jak takový relaxační koutek dětem udělat. Podívejte se na celou bohatou galerii šikovných a originálních nápadů pro nejrůznější prostory i děti:

Ivana Kropáčková


Přečtěte si také