Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Koupelna jako umělecké dílo. Retro se tu potkává s minimalismem

Dům z 19. století v Melbourne skrývá překvapení. Je jím koupelna v tónech bílé a růžové, která historické budově dodala energii a sama o sobě je uměleckým dílem s na míru dělaným vybavením.
Vydáno: 06.09.2018
Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba
Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba Autor: Sean Fennessy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rekonstrukce australského domu, který patříval zámožným majitelům, přinesla zásadní změnu v podobě studovny a koupelny. Ta je společně s dámským budoárem a vestavěným nábytek pojata jako ucelené umělecké dílo, které vyniká jak materiály, tak řemeslnou kvalitou.

Další zajímavosti čekají na konci chodby
Další zajímavosti čekají na konci chodby
Sean Fennessy

Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba i oválná mozaika plynule kopírující oblé stěny. Do podoby interiéru majitelé autorům z ateliéru Winwood Mckenzie Architecture mluvili doslova na každém kroku, a tak například toaleta prozrazuje jejich slabost pro ručně tištěné tapety.

Pod schody se vešla toaleta
Pod schody se vešla toaleta
Sean Fennessy

Široce zastoupené dřevěné součásti s voskovanou dýhou spolu se skříňkami a kredencemi z masivního dřeva zas odkazují k původnímu zařízení domu. Víceúčelový kus nábytku ve studovně zahrnuje pracovní desku, oddíl na pořadače dokumentů i další místa vyhrazená tiskárně či audiosystému. To vše je vyrobeno z akácie černodřevé – místního stromu z východní části kontinentu. 

Za těmito dvířky se skrývají tiskárna i vstup do sklepa
Za těmito dvířky se skrývají tiskárna i vstup do sklepa
Sean Fennessy

Dvířka nábytku se podle účelu otvírají na různé strany. Efektní je jejich rozdělení jak na čtverce, tak i v proporcích odpovídajících zlatému řezu. Výsledek pak díky svérázným tvarům na straně jedné a solidnímu provedení i tmavé barvě na straně druhé osciluje někde mezi současným abstraktním kusem a starožitnou komodou.   

Renovované místnosti vyzařují osobitost i nápaditost. Zasazuje se o to střídmě zdobná koupelna nebo rafinovaný kus nábytku ve studovně, jehož funkcí se člověk dobere až v průběhu času. Tyto do detailu propracované nápady jsou cenné tím, že nenápadně pozdvihují architektonickou hodnotu domu.

Podívejte se detailně na koupelnu:

Článek je zařazen v: koupelna , design , růžová , retro , minimalismus
Reklama