návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Koupelna jako umělecké dílo. Retro se tu potkává s minimalismem

Vydáno: 06.09.2018
Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba
Autor: Sean Fennessy Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba
Dům z 19. století v Melbourne skrývá překvapení. Je jím koupelna v tónech bílé a růžové, která historické budově dodala energii a sama o sobě je uměleckým dílem s na míru dělaným vybavením.

reklama

Rekonstrukce australského domu, který patříval zámožným majitelům, přinesla zásadní změnu v podobě studovny a koupelny. Ta je společně s dámským budoárem a vestavěným nábytek pojata jako ucelené umělecké dílo, které vyniká jak materiály, tak řemeslnou kvalitou.

Další zajímavosti čekají na konci chodby
Autor: Sean Fennessy Další zajímavosti čekají na konci chodby

Koupelnu ozvláštňuje ručně malovaná dlažba i oválná mozaika plynule kopírující oblé stěny. Do podoby interiéru majitelé autorům z ateliéru Winwood Mckenzie Architecture mluvili doslova na každém kroku, a tak například toaleta prozrazuje jejich slabost pro ručně tištěné tapety.

Pod schody se vešla toaleta
Autor: Sean Fennessy Pod schody se vešla toaleta

Široce zastoupené dřevěné součásti s voskovanou dýhou spolu se skříňkami a kredencemi z masivního dřeva zas odkazují k původnímu zařízení domu. Víceúčelový kus nábytku ve studovně zahrnuje pracovní desku, oddíl na pořadače dokumentů i další místa vyhrazená tiskárně či audiosystému. To vše je vyrobeno z akácie černodřevé – místního stromu z východní části kontinentu. 

Za těmito dvířky se skrývají tiskárna i vstup do sklepa
Autor: Sean Fennessy Za těmito dvířky se skrývají tiskárna i vstup do sklepa

Dvířka nábytku se podle účelu otvírají na různé strany. Efektní je jejich rozdělení jak na čtverce, tak i v proporcích odpovídajících zlatému řezu. Výsledek pak díky svérázným tvarům na straně jedné a solidnímu provedení i tmavé barvě na straně druhé osciluje někde mezi současným abstraktním kusem a starožitnou komodou.   

Renovované místnosti vyzařují osobitost i nápaditost. Zasazuje se o to střídmě zdobná koupelna nebo rafinovaný kus nábytku ve studovně, jehož funkcí se člověk dobere až v průběhu času. Tyto do detailu propracované nápady jsou cenné tím, že nenápadně pozdvihují architektonickou hodnotu domu.

Podívejte se detailně na koupelnu:

reklama

Článek je zařazen v: design , růžová , retro , minimalismus , koupelny

reklama

Přečtěte si také