Koupelny

9. května 2017 06:00

Jana Brass

Stylové bydlení pro naprosté gurmány, zhýčkané a náročné? Poradíme, jak na to

Už delší čas vás napadají myšlenky, že to u vás doma není takové, jaké by mělo či mohlo být? Tam i tam spatřujete nedostatky nebo snad stereotypní nudu?

Rozviřte hladiny vaše vkusu, inspirace a designérského talentu a udělejte něco pro to, aby vás pohled na zařízený interiér naplňoval spokojeností.

„Změny v interiéru vítám a jsem za ně ráda, když je s manželem dotáhneme do zdárného konce a ve finále jsme nejenom nadšení, ale především nás blaží fakt, že jsme do toho už poněkolikáté skočili po hlavě a celou přestavbu si navíc i užili. Tato změna má ale mnohem hlubší následky, řekněme benefity. V práci jsme mnohem efektivnější a navíc nás netíží špatné myšlenky,“ popisuje své zvyklosti čtenářka Pavla (33).

Pohovka v tónu modré metalízy s odvážnou fuchsiovou

Někdo by se této barevné varianty zhrozil a rázem ji zavrhl, když se ale podíváte podruhé, tak zjistíte, že to vypadá rozhodně luxusně. Pokud se nebojíte barev, máte odvahu vykročit z davu, tak neváhejte. Tuto barevnou explozi můžete s klidnou duší zaparkovat třeba v dámské pracovně, ale i v obýváku.

Na první pohled nezvyk a divočina, nakonec ale tato pohovka dodá vašemu obýváku šmrnc a styl, Foto: iStock

Abeceda uzlů a vůně dálek

Námořnický styl je jasným kandidátem na evergreen, který jen tak úplně nevyjde z módy. Zbožňujete moře, daleké výpravy a atmosféru objevování stále nových věcí a poznatků? Kout u vás doma zahalte po vzoru námořníků, naučte se vázat lana a vystavte si je namísto obrazu na stěnu. Ať si každý říká co chce, ale tohle jen tak někdo doma nemá. Kromě vás.

Tip pro milovníky dálek. Nebojte se námořnického stylu, z módy prakticky nevychází, Foto: iStock

Prima tip – Tento nápad můžete přetransformovat také do dětského pokoje. Pokud váš mladý s láskou a vášní chytá ryby, zavěste mu na stěnu rybářskou síť.

Retro stříklé luxusem

Jiskrně červené zdivo, šachovnice na podlaze, křišťálový lustr a stojací vana na barokních nožičkách v antracitovém kabátku. Tento styl si buď zamilujete, nebo vám dvakrát pod nos nepůjde, ale za nás v redakci tahle ta podívaná nemá konkurenci.

Pro tuto realizaci budete potřebovat prostor, ale zaručujeme vám, že návštěvám vyrazíte dech, Foto: iStock

Dřevěná koupelna

Že se vám to dvakrát moc nezdá? Ale je to tak. Kachličky dnes můžete mít s texturou snad čehokoliv, tudíž i dřeva. K tomu sáhněte po tmavé podomítkové baterii se sprchou, kosmetickém zrcátku v dřevěném rámu a nezapomeňte vše doladit antracitovým závěsem.

Koupelnové obklady s dřevěným nebo kamenný vzhledem jsou hitem letošní sezóny. Navíc se jen tak neokoukají, Foto: iStock

Ach ty barevné kontrasty

Bílé až smetanové zařízení kuchyně, pohodlné barové taburetky, spotřebiče z nerezu především strop spolu s podlahou v tónu javorového sirupu, nebo lahodného koňaku, co hřeje v krku. I když k tomu přičteme tu polstrovanou sedačku s jasně zeleným polštářkem a stylová závěsné svítidla, jak vidíte na titulní fotografii, tak nemáme slov.

Tak na nic nečekejte a pusťte se do změn vašeho domova, a uvidíte, že se vám bude životem kráčet o něco líp. A pokud rádi uděláte dobré skutky, vyfoťte si vaše bydlení a pochlubte se jim na našem Facebooku pod článkem.

-lz-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také