Kuchyně

22. dubna 2016 06:00

Markéta Zídková

Když nová kuchyň voní stářím aneb 9 skvělých retro kuchyní

Retro kuchyně.

Moderní doba dokáže člověka leckdy zaskočit. Není tedy divu, že se člověk rád vrací do starých dobrých časů a obklopuje se předměty, které mu je připomínají. Tak je to i s nábytkem. Jak by se vám líbilo vařit a stolovat v tak pěkných retro kuchyních, jaké jsme sesbírali do naší galerie?

Nechat „zretrovatět“ kuchyň není složité. Nejlepší je pochopitelně, když můžete využít starý nábytek. Aby nevypadal zas až tak ošuntěle, dejte mu nový nátěr. Aby vám kuchyně „voněla“ starými dobrými časy však již zakoupenou a osazenou novou kuchyňskou linku nevyhazujte. Můžete ji polepit třeba tapetou anebo dozdobit retroprvky.

Co takové stínítko na lampu nad jídelním stolem à la 30. léta a na něm ubrus se starobylým vzorem? Zajímavé je i řešení, kdy se u jídelního stolu spolu setkají židle různého designu. Máte-li obklad nad pracovní deskou kuchyňské linky jednotný, můžete na něj nalepit nějaký starší vzor. Na kachličky různé ornamenty, jednolitou desku lze zas přelepit omyvatelnou tapetou. Možností je opravdu mnoho.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také