Kuchyně

17. listopadu 2017 07:59

Matouš Hartman

Ozdobte si domov starými cedníky. Zvládne to každý a vypadá to skvěle!

Starý plechový cedník nevyhazujte, dá se totiž báječně využít pro ozdobení domu. Bude to levné a snadné. Je to další věc z kuchyně, která může dostat druhou šanci v obýváku nebo v předsíni, i když už nevypadá nejlépe. Zašlý vzhled se rázem změní v příjemnou patinu.

Pokud starý cedník nemáte, podívejte se na bleší trhy nebo do nejbližšího vetešnictví. Na obou místech najdete krásné staré věci, které se báječně hodí na DIY projekty. Koneckonců se nemusí jednat jenom o cedníky, ale o jakékoli kuchyňské náčiní. Teď se ale mrkněte na tipy, co udělat se starým cedníkem:

Dekorační mísa se světélky

To vůbec nejjednodušší, co s cedníkem můžete udělat, je přemístit ho z kuchyně třeba do obývacího pokoje. Naplňte ho větvičkami nebo suchými květy a propleťte mezi nimi led světélka. Efektní dekorace, kterou budete moct přizpůsobovat ročním obdobím, je hned hotová.

Foto: Pinterest.com

Květináč

Podobným způsobem můžete proměnit cedník i ve květináč pro svou zahradu nebo balkón. Rychlý návod na snadný DIY projekt najdete v našem videu:

Lustr

Výroba lustru je už o něco složitější, ale i tak ji snadno zvládnete. Vyvrtejte díru do dna cedníku dostatečně velkou, abyste jí mohli protáhnout kabel se žárovkou. Upevněte ho a máte hotovo. Rustikální lampu můžete pověsit třeba do kuchyně nebo na verandu.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Udělejte si venkov i v činžáku

Nových věcí je kolem nás až moc. Takže až objevíte starý cedník, třeba i rezavý, tak ho jednoduše pověste na stěnu kuchyně a když ho vhodně doplníte ještě dalším kuchyňským náčiním z blešáků nebo vetešnictví, můžete navodit dojem, že je vaše kuchyň někde v horách a ne ve městě.

Foto: Pinterest.com

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také