Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ozdobte si domov starými cedníky. Zvládne to každý a vypadá to skvěle!

Starý plechový cedník nevyhazujte, dá se totiž báječně využít pro ozdobení domu. Bude to levné a snadné. Je to další věc z kuchyně, která může dostat druhou šanci v obýváku nebo v předsíni, i když už nevypadá nejlépe. Zašlý vzhled se rázem změní v příjemnou patinu.
Vydáno: 17.11.2017
Starý cedník nemusíte vyhazovat
Autor: istock.com Starý cedník nemusíte vyhazovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud starý cedník nemáte, podívejte se na bleší trhy nebo do nejbližšího vetešnictví. Na obou místech najdete krásné staré věci, které se báječně hodí na DIY projekty. Koneckonců se nemusí jednat jenom o cedníky, ale o jakékoli kuchyňské náčiní. Teď se ale mrkněte na tipy, co udělat se starým cedníkem:

Dekorační mísa se světélky

To vůbec nejjednodušší, co s cedníkem můžete udělat, je přemístit ho z kuchyně třeba do obývacího pokoje. Naplňte ho větvičkami nebo suchými květy a propleťte mezi nimi led světélka. Efektní dekorace, kterou budete moct přizpůsobovat ročním obdobím, je hned hotová. 

CedníkyDIY - Obrázek 4 Foto:  Foto: Pinterest.com

Květináč

Podobným způsobem můžete proměnit cedník i ve květináč pro svou zahradu nebo balkón. Rychlý návod na snadný DIY projekt najdete v našem videu:

prima DIY - Květiny v cedníku
prima DIY - Květiny v cedníku

Lustr

Výroba lustru je už o něco složitější, ale i tak ji snadno zvládnete. Vyvrtejte díru do dna cedníku dostatečně velkou, abyste jí mohli protáhnout kabel se žárovkou. Upevněte ho a máte hotovo. Rustikální lampu můžete pověsit třeba do kuchyně nebo na verandu. 

CedníkyDIY - Obrázek 1 Foto: Foto: Pinterest.com

CedníkyDIY - Obrázek 2 Foto: Foto: Pinterest.com

Udělejte si venkov i v činžáku

Nových věcí je kolem nás až moc. Takže až objevíte starý cedník, třeba i rezavý, tak ho jednoduše pověste na stěnu kuchyně a když ho vhodně doplníte ještě dalším kuchyňským náčiním z blešáků nebo vetešnictví, můžete navodit dojem, že je vaše kuchyň někde v horách a ne ve městě.  

CedníkyDIY - Obrázek 3 Foto: Foto: Pinterest.com

Další články:

Co s ním?

Proměňte staré struhadlo v okrasu bytu. Jde to snadno, zkuste tyto tipy

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

Originální noční stolek.

DIY: Vyrobte si originální noční stolek za pár korun! Návod, jak na to

Článek je zařazen v: dekorace , tipy , kuchyně , inspirace , DIY , cedník
Reklama