Kuchyně

7. dubna 2016 14:47

Markéta Zídková

Proměna: Nadčasová kuchyň v dekoru dřeva

Proměna: Nadčasová kuchyň v dekoru dřeva

Přihlásili jste se také do jarní soutěžní hry Česko mění kuchyně o kuchyňskou linku od Oresi za 100 000 Kč? Pokud ne, pospěšte si, protože čas kvapí. Vaše fotografie může v soutěži, na které Prima Living.cz spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi, sbírat hlasy až do 17. dubna.

Pro dnešní den jsme si v galerii kuchyní nespokojených čtenářů, kteří touží po změně své nevyhovující kuchyně, vybrali snímek, na němž je sporák umístěn uprostřed prázdné zdi. Majitelka kuchyně paní Věra Freivaldová svůj soutěžní snímek pojmenovala „Kuchyně všehochuť“.

Kuchyň po mamince

ZDE s námi můžete soutěžit o kuchyň za 100 000 Kč. S majitelkou jsme se spojili a paní Freivaldová nám sdělila následující: „Naše kuchyně se nachází v rodinném domě, který jsme stavěli deset let. Bydlím tu s manželem a třemi dětmi již pět let, ale domek stále ještě vybavujeme. Stávající kuchyňskou linku nám dala moje maminka, která ji užívala asi deset let, a pak si pořídila novou. Nábytek doplňuje stará lednice Calex, která nám slouží osmnáct let a tváří se, že je nezdolná. Pořídili jsme si k ní šuplíkový mrazák a linku jsme doplnili plynovým sporákem. Ten stojí u sousední zdi, vedle něj jsme postavili stolek, na kterém prozatím máme mikrovlnnou troubu. Takže žijeme v provizoriu, kuchyň čeká ještě spousta prací, třeba nalepit místo tapety na stěně, která se již odlupuje, obkladačky. Ale chce to nejprve novou linku.“

Věra nám také prozradila, že o soutěži se dozvěděla z televizní upoutávky. „Ač jinak nikde nesoutěžím, tentokrát jsem poslala přihlášku. Kuchyň potřebujeme, co kdyby to vyšlo? Oresi kuchyně znám už dlouho. Byli jsme se na ně podívat na prodejně v Třebíči. Líbí se mi všechny, jsou praktické. Nezaujaly mne jen ty s vysoko pověšenými skříňkami, do nich se snad musí dosahovat ze žebříku,“ řekla.

Krásný a módní dekor dřeva

A my vám představíme další návrh projektanta z Oresi, který připravil nové řešení pro dosluhující kuchyň. Místnost je poměrně velká, nejdelší strana má 720 cm, zeď, na které je stávající kuchyň s lednicí je 294 cm dlouhá. Další stěna se dvěma okny měří 465 cm, poslední zeď je zkosená a jsou v ní umístěny dveře, což na snímku není patrné.

Vycházel jsem z dané ceny, soutěží se o kuchyň za 100 000 Kč včetně spotřebičů a ze stávajícího rozmístění kuchyně. Navrhl jsem do ní linku ve tvaru písmene L, sestavenou z kombinace skříněk z řady Nordiq a Etniq,“ prozrazuje Ludvík Duchek ze studia Oresi v Březí a pokračuje: „Do linky jsem zakomponoval také vestavěnou chladničku, myčku, dřez, plynovou varnou desku, mikrovlnnou a pečicí troubu a digestoř. Do necelých 100 000 Kč se vešlo se slevovými akcemi, které v Oresi probíhají, vše včetně nákladů na montáž, dopravu, přemístění, zapojení a zabudování spotřebičů, dřezu a baterie.“ Dodejme, že spotřebiče jsou od značky Beko, doplňky Franke. Osvětlení je navrženo z LED pásky se senzorem. V rohové skříňce je nainstalován otočný koš z drátěného programu Mivokor. Ve zbylém prostoru by mohla být jídelna nebo i obývací část.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také