31. května 2016 15:32
Markéta ZídkováTři základní pravidla, jak vybudovat venkovní kuchyni
Venkovní kuchyně nejen na letní grilování.
Teplé počasí láká ke grilování a posezení u ohně. Užijte si možnosti své zahrady naplno a postavte venkovní kuchyň. Nejsou levné, není to jednoduché, ale je to fantastické. Můžete vařit, užívat si čerstvý vzduch a nenapodobitelnou denní i noční atmosféru nejen v létě, ale klidně celoročně. Jak tedy takovou kuchyni vybudovat.
1. Venkovní kuchyně, která odolá povětrnostním vlivům, vyžaduje kvalitní obklad a materiály, pro které nejsou změny teploty a vlhkosti žádný problém. Nejčastěji se používá kamenné nebo cihlové obložení, které do zahrady asi zapadá nejlépe, hodně používáme i jednoduché kachle a nerezová dvířka, která se hodí k minimalistickým moderním stavbám.
Venkovní kuchyně - Obrázek 10 Zdroj: Rodinná kamnářská manufaktura Temr
2. „Velkorysá zahradní kuchyně se neobejde bez klasického otevřeného krbu s robustním šamotovým topeništěm, který zde slouží pro komfortní grilování, opékání, škvaření a smažení pod širým nebem.“, říká Jan Temr, z rodinné kamnářské manufaktury Temr z Brandýsa nad Labem.
Venkovní kuchyně - Obrázek 9 Zdroj: Rodinná kamnářská manufaktura Temr
3. Tip kamnáře: Pro krásné plápolání ohně v otevřených krbech si každopádně připravte vyschlé březové dřevo. Jako jedno z mála při hoření neprská uhlíky všude kolem a nabízí bohatý čistý plamen. Pro topení v zahradní pizza-peci zase hledejte tvrdší dřeva z listnatých stromů a naštípejte tenčí polínka tak, abyste dosáhli vysokých teplot potřebných pro kvalitní pečení. Pro grilování masa na roštu nebo lávovém kameni je ideální použití už hotového dřevěného uhlí nebo opět tvrdého dřeva, které vytvoří po spálení potřebné žhnoucí uhlíky.
Autor realizace i fotografie je rodinná kamnářská manufaktura Temr.
(web)
Mohlo by vás zajímat: