Trendy

23. června 2023 11:00

redakce Prima Living

Houby podle hvězd: Býk je stejný miláček jako hřib, s Blíženci je to složité jako s klouzky

Jste spíš jako hřib, nebo jako nějaká exotičtější kráska? Napadlo vás někdy, jaká houba je pro vás ta pravá s ohledem na měsíc, ve kterém jste se narodili? Nedivili bychom se, kdyby ne. Ale vše je jednou poprvé. I houby mají vlastnosti, které se dají přirovnat k těm lidským.

Beran je jako milovaný křemenáč

Křemenáč smrkový je velmi oblíbená hřibovitá houba, která je navíc krásná. Řadí se však k ohroženým druhům, proto je potřeba ho chránit. Podobně jsou na tom Berani, kteří jsou ambiciózní a v davu se díky své energii nikdy neztratí. Rádi si prosadí svou.

Berani jsou stejně jako tato krásná houba nezávislí, ale přesto potřebují lásku a pozornost, navíc mají potíže přizpůsobit se něčemu, co se jim nelíbí. Ohnivé znamení má rádo komplimenty, a navíc potřebuje nablízku milovanou osobu – to přece jedna z nejkrásnějších hub u nás také.

Býk je pravý a silný jako dubák

K Býkovi se nejlépe hodí hřib dubový, který je nejčastější sbíranou houbou u nás. Najdete ho jak v listnatých a jehličnatých lesech, tak i u řek, cest a na hrázích rybníků. Hřib dubový je miláčkem všech houbařů a dokáže udělat šťastným kdekoho. Býk to má stejně – záleží mu na pocitech druhých a rád udělá radost ostatním.

V zemském znamení Býka se rodí silní jedinci. Navíc se jedná o jedno z nejčastějších znamení vůbec. Je důstojný a rád se líbí. Je velmi spolehlivý a zaručeně vás nenechá ve štychu. Toto znamení nerado riskuje a dobře se cítí v životních jistotách.

Blíženci jsou zdraví a krásní jako klouzci

Někdo klouzky velmi rád sbírá a konzumuje, jiný je naopak zatracuje pro jejich složité zpracování. Nikdy je však v lese nepřehlédnete. V Blížencích se ukrývají dvě různé osobnosti. Není to s nimi jednoduché, když však odstraní svou náladovou slupku, rozhodně je budete milovat.

Zajímavý zevnějšek a originalita prozradí Blížence na sto honů daleko. Toto znamení dva v jednom je intelektuálně založené a má vysokou dávkou empatie. Dokáže skvěle komunikovat a vžít se do pocitů ostatních. Blíženci nemají rádi stereotyp – neradi jsou součástí zajetého koloběhu. Klouzek to má podobně – roste prakticky všude a potkáte ho i na horách. Je jedlý a velmi chutný a všestranně použitelný.

Klouzek se nehodí na sušení, to platí i o Blížencích. Nejsou trpěliví a potřebují jednat hned a bez čekání.

Rak je jako nejchutnější růžovka

Každý by měl mít ve své blízkosti alespoň jednoho Raka. Empatičtějšího kamaráda snad jinde nenajdete. Člověk se snadno v lidech splete, ale tohle se vám s Rakem nestane. Jedná se o věrné kamarády a skvělé rodinné partnery. To mají s růžovkou podobné – je to jedna z nejlepších jedlých hub u nás. Nezkušení houbaři si ji však mohou splést s muchomůrkou tygrovanou. Je to zkrátka stejné jako s lidmi.

Lev je středem pozornosti jako smrž

Charismatičtí Lvi rádi uplatňují svou autoritu. Milují vedoucí pozici a skoro vždy je najdete ve smečkách. Jsou šťastni v centru pozornosti a potřebují pochvaly. To mají podobné se smrži. Ty rostou jednotlivě nebo ve skupinách v zahradách, parcích, v listnatých i smíšených lesích s dostatkem světla. Všechny druhy smržů jsou vynikajícími jedlými houbami a lidé je označují za oblíbené. Jsou však poměrně vzácné, takže pokud na smrže nebo na Lva narazíte, věnujte jim veškerou svou pozornost.

Navíc, jaký jiný houbový klobouk by se více podobal hřívě lva?

Panna umí zázraky jako hlíva

Hlíva ústřičná je přírodní léčivý zázrak, který skvěle vypadá, perfektně chutná a navíc obsahuje léčivé látky. Hlívu bychom měli využít vždy do maxima. Je však dobré si umět s houbou poradit, protože má tuhý kořínek. Panna je velmi čisté a krásné znamení, které věří na opravdovou lásku, což má společné i s hlívou, kterou najdeme v přítomnosti živých nebo odumřelých kmenů listnatých stromů.

Panna je organizované znamení, které nesnáší nepořádek a nesystematičnost, miluje sladěnost. Zakládá si na vědomostech a vzdělání, proto je pro ni hlíva ta pravá. Tuto houbu sbírají spíše zkušenější houbaři, ale splést se nedá.

Váhy jsou jako vyvážená václavka

K tak kreativnímu znamení, jako jsou Váhy, se nehodí žádná běžná houba. Váhy si často neumí vybrat mezi protichůdnými názory a hledají kompromisy – proto je pro ně václavka to pravé. Jedná se o jedlou houbu, která je vlastně tak trochu jedovatá. Vyžaduje tepelnou úpravu alespoň 30 minut, jinak dokáže v žaludku nasekat velkou paseku.

Váhy i václavky jsou týmovými hráči. Váhy milují kreativní kolektiv, václavka zase nikdy neroste sama, nýbrž ve velkých trsech.

Štír a babka tu pro nás vždycky budou

Člověk ve znamení Štíra se na první pohled může zdát jako velmi nenápadný jedinec, ale opak je pravdou. Jedná se o silné osobnosti, které si však nejdříve dobře promyslí svou řeč, než začnou mluvit. Hřib žlutomasý alias babka je na tom podobně. Hojně sbíraná houba, však ne vysoko kulinářsky hodnocena, umí překvapit. Zejména mladé kousky jsou výborné a velmi vděčné.

Štír je dobrým přítelem, u kterého se však může zdát, že si jede těžce po svém. Měli bychom být však velmi rádi za to, že tu pro nás vždycky je.

Střelec je upřímný jako čirůvka

Čirůvka je stejně dobrodružná houba jako jedinci v tomto znamení. Fialové zbarvení je nepřehlédnutelné a v oblíbenosti zkušenějších houbařů se drží na vysoké pozici. Musíme však s touto houbou umět dobře zacházet. Syrová nám totiž dokáže nadrobit nemalé problémy. Pokud ji dobře zpracujeme, není se čeho bát.

Střelci jsou upřímní a jejich život bývá aktivní a nevšední. Navíc nemají rádi lež, jedná se totiž o pravdomluvné znamení. Občas jim je vytýkáno málo taktu a nepochopení. Dostávají se tak lehce do konfliktu. Zkrátka, je dobré vědět, jak na čirůvku i na Střelce.

Kozoroh potřebuje čas jako kovář

Kozoroh je velmi složité znamení, které si ze začátku k tělu pustí jen málokoho. Chce to čas a trpělivost. Stejně tak tomu je s kovářem, který je sice vynikající pochoutkou, ale potřebuje dokonale provařit, jinak dokáže způsobit žaludeční problémy. Kozorohovo pravé JÁ se zkrátka skrývá za pevnou slupkou.

Jeden z nejznámějších zástupců modráků roste často ve skupině. Pro mnoho houbařů se jedná o první houbu sezony, protože roste již od dubna. Tak to má i Kozoroh, který je velmi cílevědomý a ambiciózní a rád je ve všem první.

Vodnář jde proti proudu jako holubinka

Vodnář jde rád proti proudu a stejně to má i vynikající holubinka, kterou však nezkušení houbaři raději nesbírají. Je důležité dobře znát rozdíly mezi muchomůrkou zelenou a holubinkou nazelenalou, aby nedošlo k velkému maléru.

S Vodnáři to také není zcela lehké. Člověk musí vědět, jak na ně, protože, když někdo na tyto jedince tlačí, dosáhne zcela opačného výsledku, než zprvu zamýšlel.

Pokud budete však Vodnáři oporou, můžete se těšit z návalu lásky, kterou vás zahrne. Holubinky se vám v kuchyni odvděčí stejně. Mají totiž skvělou chuť.

Ryby jsou jemné jako bedla

K jemným a klidným Rybám se dokonale hodí bedla vysoká, která je nejvyšší královnou mezi houbami. Harmonická chuť bedel jde ruku v ruce se stejně příjemnou povahou Ryb. Jedná se o klidné znamení, které se nerado hádá. I bedla je taková. Nechá vás rozmyslet se, jestli si ji utrhnete na řízky nebo dáte přednost jinému houbovému zážitku.

Zdroj: https://www.producemarketguide.com/news/mushroom-council-asks-consumers-whats-your-sign


Přečtěte si také