Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Umíte si porovnat kuchyně u konkurenčních prodejců? 5 parametrů, podle kterých vybrat nejlepší nabídku

Co je standard?
Vydáno: 21.04.2016
Do většiny kuchyní se hodí nábytek v bílé barvě, který lze velmi efektně doplňovat skříňkami ve všech dekorech a barvách dřeva i barevnými akcenty
Autor: ORESI Do většiny kuchyní se hodí nábytek v bílé barvě, který lze velmi efektně doplňovat skříňkami ve všech dekorech a barvách dřeva i barevnými akcenty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V soutěži Česko mění kuchyně o kuchyňskou linku za 100 000 Kč, kterou pořádá Prima Living.cz ve spolupráci s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi, se objevilo již několik stovek kuchyní, s nimiž nejsou jejich majitelé spokojeni.

Není divu, vždyť soutěžit bylo tak jednoduché. Každému, kdo chtěl vyhrát novou kuchyň od ORESI, postačilo vyfotit svou kuchyň, nahrát fotku, vyplnit formulář a vyzvat své přátele k hlasování. Nejvíce přátel a spřízněných duší, od kterých dostala hlasy, díky nimž vyhrála kuchyň od Oresi, našla autorka fotky paní Zuzana Vilhelmová. Její příběh vám brzy přineseme. Ale teď poradíme všem, kdo si kuchyň půjdou kupovat, jak při jejím výběru neudělat chybu.

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Srovnávejte výrobce a dodavatele

Nákup nové kuchyně patří k rozhodnutím na dlouhá léta. Umíte si porovnat nabídky různých výrobců? Zeptali jsme se odborníků z Oresi, jaká jsou nejdůležitější srovnávací kritéria.

Na webových stránkách nebo v katalogu výrobců mnohdy najdete uvedenou cenu za běžný metr. Je to ale skutečně jen ukázka pro srovnání nabídky různých výrobců v nábytkářství. „Tak například pokud jde o skříňky o šíři 80 cm, vezmou se ceny dvou horních a dolních policových skříněk a dělí se koeficientem 1,6. Výsledkem je cena za běžný metr daného modelu. U skříněk o šíři 90 cm se postupuje stejně, jen se k dělení používá koeficient 1,8. U kuchyní, které nabízejí skříňky o šíři 100 cm, je výsledná cena daná,“ vysvětluje výpočet srovnávací ceny za běžný metr Jan Sladký, produktový školitel Oresi. K výpočtu se používají klasické otvírací skříňky s vnitřní policí, bez pracovní desky, a pokud se kuchyň dodává bez úchytů, tak i bez nich.

Zaměřte se na materiály

„Zásadním porovnávacím kritériem při výběru kuchyňské linky je materiál korpusů a jejich hrany. V Oresi používáme kvalitní laminované desky předních světových značek, německých Kronospan a Pfleiderer nebo rakouské Egger. Podle třídy kuchyně o tloušťce 16 a 18 mm. Proti pronikání vlhkosti a mechanickému poškození jsou chráněny hranami z materiálu ABS. Standardní pracovní desky k našim kuchyním dodáváme od stejných výše jmenovaných výrobců,“ informuje Helena Nováková z prodejny Oresi v obchodním centru Letňany v Praze.

A zde je důkaz, že i několik desítek let stará kuchyň může vypadat při pravidelné péči skvěle
Autor: archiv FTV Prima A zde je důkaz, že i několik desítek let stará kuchyň může vypadat při pravidelné péči skvěle

Zajímejte se i o materiál dvířek. Ta mohou být u špičkových kuchyní z masivu, klasickým nábytkářským materiálem jsou MDF nebo laminované dřevotřískové (LTD) desky. „U lamina používáme desky předních výrobců jako je Kronospan, Pfeiderer a Egger tloušťky 18 mm ohraněné hranou z ABS tloušťky 1–2 mm. Dvířka z materiálu MDF s fólií vyrábíme z desek německé značky Kronospan o síle 18 a 22 mm a povrchové fólie z materiálu PET nebo PVC od špičkových německých výrobců Renolit a Klöckner Pentaplast,“ upřesňuje Ludvík Duchek, prodejce kuchyní Oresi v Březí a dodává: „Důležité je porovnávat ceny za kompletní zakázku včetně montáže.“

Co je ve standardní výbavě

Abyste mohli porovnat konkurenční nabídky, ověřte si také kvalitu kování, podívejte se, odkud výrobce bere závěsy – panty, výsuvy, pojezdy, výklopy a tlumiče. „Do našich kuchyní dodáváme kování od renomovaných světových výrobců, například od německé značky Hettich nebo rakouských značek Blum a Grass,“ upozorňuje Vladimír Šébl z kuchyňského studia Oresi v Praze na Pankráci, v paláci Gemini. Přesto, že při výrobě kuchyní společnost využívá nejmodernější stroje, technologie, materiály a kování od nejlepších dodavatelů v segmentu, pořídíte kuchyně Oresi za ceny příznivější než nábytek stejné kvality od konkurenčních výrobců.

Podívejte se na jeden ze závěsných systémů, díky kterému můžete šikovně využít i prostor pod horními skříňkami.

Máte malou kuchyň? Pět základních rad, jak do ní dostat vše potřebné

Garance a bonusy

Dušan Všelicha z marketingu Oresi závěrem dodává: „Kuchyně si nekupujeme na dva roky jako malé spotřebiče. Proto je důležitá kvalita, konstrukční odolnost, zdravotní nezávadnost a samozřejmě trvanlivost nábytku. A to ve všech našich třídách, nejen v luxusních a prémiových kuchyních Bauformat a Livanza, ale samozřejmě také v ekonomické třídě Dolti.

V Oresi jsou všechny tyto parametry ověřeny certifikáty ISO a odbornými certifikáty státních zkušeben. K tomu na náš nábytek zdarma poskytujeme sedmiletou záruku a ta je po celých sedm let pojištěna u Kooperativy bez finanční účasti majitelů kuchyně.“

Oresi také nabízí široký bonusový program a aby byl pro zákazníky nákup kuchyňské linky co nejvýhodnější, mohou využít takzvanou Garanci nejnižší ceny kuchyní Oresi. „To znamená, že zákazníci porovnají s odbornými prodejci konkurenční nabídku srovnatelné kvality, a pokud by se stalo, že je u jiného obchodníka cenově výhodnější, v Oresi zájemcům nabídnou stejnou cenu a k tomu jako odměnu přidají ještě 5% slevu,“ vypočítává výhody Dušan Všelicha.

Ještě připomeňme, že menší kuchyňskou sestavu z ekonomické třídy Dolti včetně spotřebičů lze u Oresi pořídit již za 30 000 korun, a to ve výše zmíněné kvalitě.

V galerii si připomeneme některé fotografie kuchyní, u nichž se s jejich stářím soutěžící pokusili poprat a vylepšili je po svém, i nešvary, kterých by se měli při instalaci nové kuchyně vyvarovat.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek je zařazen v: kuchyně , proměna , rekonstrukce
Reklama