Kuchyně

10. března 2018 06:00

Matouš Hartman

Usnadněte si pečení! Těchto 6 vychytávek do kuchyně udělá z práce zábavu

Ať už s pečením začínáte, nebo jste ostřílený mistr v oboru, těchto pár věciček vám změní život! Ukážeme vám, že nemusíte nutně investovat do drahých robotů a mixérů, aby vaše řádění v kuchyni bylo o něco snazší!

Cups&Spoons

Pokud milujete americké cookies nebo tradiční cheesecake, znáte to dilema. Vyhledáte pěkně vypadající recept a poté, co nakoupíte všechny potřebné ingredience, zjistíte, že na těsto potřebujete 2 „cups“ mouky a 1 „tea spoon“ vanilky. Když se ale pokusíte suroviny odměřit klasickým českým hrnkem a lžičkou, těsto se příliš lepí, nebo naopak drolí. Vyplatí se si přes internet objednat set několika odměřovacích nádobek, nebo jednu věší odměrku, která mívá i rysky pro metrický systém.

Tihle pomocníci určí přesné množství ingrediencí, Foto: istock.com

Mřížka na chladnutí

Zdá se to jako zbytečná hloupost, ale pokud sušenky, nebo čerstvě upečenou bábovku hned po vytažení ztrouby položíte na talíř nebo jakýkoli jiný neprodyšný podklad, celý spodek vašeho pekařského výtvoru se ošklivě zapaří a nasákne vodu. Chladící mřížky jsou nejen odolné proti vysoké teplotě, ale navíc pečeným dobrotám dovolí chladnout stejným tempem jak svrchu, tak zespoda, takže těsto zůstane vláčné a chuťově výborné.

Mřížka pomůže rovnoměrnému chlazení čerstvě upečených dobrot, Foto: istock.com

Hmoždíř

Vdnešní době výkonných mixérů se často divíme, jak naše babičky zvládaly péct stakovou frekvencí. Pravdou je, že se mnohdy ani nevyplatí špinit robota. Pokud třeba pečete kořeněné sušenky, jejich chuť skvěle podtrhne několik kousků hřebíčku, který během několika vteřin snadno nadrtíte vhmoždíři. Ať už sáhnete po retro mosazné verzi nebo její porcelánové alternativě, oproti elektronickým pomocníkům ho můžete mít vždy po ruce a čištění nezabere žádný čas.

Hmoždíř používaly naše babičky, měl by se do kuchyní vrátit, Foto: istock.com

Chňapka

V tomto případě se naopak vyplatí jít cestou pokroku. Zatímco splastovými formami mnozí zastánci tradice bojují, silikonové chňapky nebudete litovat. Každý, kdo někdy pekl, ví, že mouka lítá všude a jedna ruka nezůstane čistá. Když pak takovou ruku budete co pět minut navlékat do látkových kuchyňských rukavic, nebudete je stačit prát. Silikonová chňapka je nejen žáru odolná, ale její údržba je velmi snadná. A navíc nemusíte čekat půl dne, než uschne!

Silikonové chňapky se lépe udržují čisté, Foto: istock.com

Embosovaný váleček

Ať už se pustíte do pečení sušenek, lineckého cukroví nebo pracujete smarcipánem, díky tomuhle válečku bude výsledek jedinečný. Na internetu najdete ty nejrozličnější vzory, od květin, spirál až po kočičky a pejsky. Pak už jen stačí vyválené těsto jednou přejet tímto speciálním pomocníkem a garantujeme vám, že sušenky bude skoro škoda jíst!

Škoda jíst!, Foto: pinterest.com/livemaster.com

Kuchařky 21. století

Knihy o vaření jsou samozřejmě skvělou inspirací, ale vdnešní digitální době mnoho znás dohledává recepty online. Pokud se vám ale postup nechce tisknout, riskujete, že si moukou zanesete repráček telefonu, popřípadě tabletu a o mastných otiscích prstů ani nemluvě. Vyplatí se proto investovat do držáku, který vaše zařízení udrží videálním úhlu za zároveň zabrání bezprostřednímu kontaktu se špinavoukuchyňskou linkou. Vybrat si můžete zcelé řady o stojacích až po závěsné.

Držák na tablet nebo mobil zabrání poškození přístroje, Foto: istock.com

(az)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také