Kuchyně

2. února 2018 15:35

Tereza Javorová

Moderní menší kuchyně: Skvělé retro nápady na design najdete v polovině minulého století

Polovina minulého století, tedy alespoň co se týká designu, nebyla snad nikdy oblíbenější. Retro prvky dávají každé domácnosti osobitý styl a evokují staré dobré časy. Zkuste některé z nich zakomponovat do vaší menší kuchyně. Opticky ji zvětšíte, rozjasníte a i vaření pak bude o něco zábavnější!

Pokud bydlíte v panelovém doměv menším bytě nebo ve starším domku, nejspíš také bojujete s nedostatkem prostoru v kuchyni, která spíše připomíná smutnou žalář hospodyňky než srdce vašeho domova.

V polovině 20. století měla ale všechny americké kuchyně jednotný design, který jim dodával na veselosti, hravosti a útulnosti. Proč by retro styl mohl skvěle fungovat vdnešní moderní menší kuchyni? A jaké prvky do kuchyně zkusit zařadit?

  • → Pastelové, světlé a jasné barvy dodávají malé kuchyni více života tím, že ji rozjasní a pomůžou navodit veselou atmosféru.
  • → Minimalistická koncepce otevřeného prostoru s vysokými stropy, menšími stěnami nebo otevřenými regály malou kuchyňskou plochu opticky zvětšuje.
  • → Vyhýbejte se velkým tmavým skříním, které vmalém prostoru působí klaustrofobně a těžkopádně.
  • → Dřevo dodává kuchyni další přidanou hodnotu a vzbuzuje vnás hřejivé, zemité pocity.
  • → Zábavné, nepředvídatelné retro nebo „vintage“ doplňky a spotřebiče přidají interiéru malé kuchyně svěžest a zábavu.

Inspirujte se v naší galerie, jak skvěle může vypadat moderní kuchyně s retro prvky:

(šp)

Další články:


Přečtěte si také