Kuchyně

30. října 2017 07:59

redakce Prima Zoom

Že se křídy a tabule hodí jenom do školy? Přesvědčíme vás o opaku! Zkuste chalkboard paint

Sami to určitě znáte — po čase nám všem začne připadat byt fádní a barva na stěnách nás nudí, nebo naopak rozčiluje svojí křiklavostí. Jenže vymalovat i jedinou stěnu je proces na půl dne. Ale co když vám řekneme, že vaše zdi mohou vypadat každý den úplně jinak a to za pouhých několik vteřin?

Chalkboard Paint, neboli křídová barva, je speciální nátěr, který ve většině případů můžeme aplikovat i bez podkladové vrstvy. Vyznačuje se dobrou přilnavostí, a to téměř ke každému povrchu — ať už jde o tradiční dřevo, pokojovou stěnu či sklo nebo kov. Fantazii se meze nekladou. K dostání je sice ve všech možných odstínech, my ale dnes budeme mluvit o černém nátěru.

Nemusíte se děsit, ponurá stěna v pokoji zní sice poněkud drasticky, ale věřte, že černá dlouho nezůstane. Jak už název napovídá, Chalkboard Paint se vyznačuje jednou další vlastností: chová se totiž jako tabule, kterou známe z dob strávených ve školních lavicích. Stačí tedy jen dokoupit křídy a můžete začít tvořit! Že nevíte, jak začít? Zkuste se inspirovat několika originálními nápady, jak sami zjistíte, i černá barva může váš byt v minutě rozzářit!

Foto: istock.com

Stěna jako tabule

Papírky všude po stole, diář přeplněný poznámkami nebo nákupní seznam. Tomu všemu můžete říct sbohem. Stačí si jednoduše jednu stěnu (či pouze její výseč) natřít kouzelnou Chalkboard Paint a pak už jen průběžně doplňovat a umazávat poznámky a povinnosti. A pokud máte již vše splněno, probuďte v sobě výtvarníka. No řekněte, není dětským snem každého moct beztrestně malovat na stěny?

Už žádné padající magnety

Patříte mezi ty tradicionalisty, kteří si stále ještě nechávají s rodinou vzkazy na ledničce? Pak určitě dobře znáte věčné martyrium s padajícími magnety a poztrácenými upomínkami. Všechny tyto problémy vám hravě pomůže vyřešit křídová barva. Jak už bylo zmíněno, skvěle drží na každém materiálu a ani plast není výjimkou!

Vševědoucí stůl

Pokud byste chtěli ohromit návštěvu svým originálním stylem, máme pro vás další návod. Potřebovat budete: jeden starý stůl, křídovou barvu a…křídy. Jakmile bude barva suchá, můžete své pokrmy naaranžovat na stůl a před každý tác pak křídou dopsat název jídla. Nebo obsažené alergeny. Nebo dokonce celý recept! A pokud se po hostině chystáte na partičku karet, můžete skóre zapisovat přímo na stůl, kde ho mohou všichni snadno vidět.

Foto: Pinterest.com

Pro začátečníky

Zaujaly vás nápady s Chalkboard Paint, ale nejste si jisti, zda hned napoprvé chcete pomalovat celou lednici? Začněte s menším projektem. Co takhle vzít starý květináč, zasadit do něj bylinku a na pruh křídové barvy dopsat její jméno? Nebo naplňte zavařovací láhev sušenými houbami a na křídovou barvu si zapište datum a místo sběru. Je to jednoduché, praktické a estetické zároveň. Tak na co ještě čekat?

Další články:


Přečtěte si také