Trendy

10. července 2019 16:55

redakce Prima Zoom

Dům na kolech je lepší než vaše garsonka. Nahlédněte do stylového minidomku

Bydlení v malých prostorech je nejen nutností. ale i trendem. V poslední době internet zaplavují ukázky miniaturních domovů. Představují, že bydlet se dá i skromně a přitom kvalitně. Podívejte se s námi do jednoho obzvlášť povedeného minidomu.

Vyrobila ho americká společnostNew Frontier Tiny Homesa dokázala do něj nacpat i dvě ložnice. Stoupající ceny nemovitostí a náročnější hledání ideálního domova tak mnozí začali řešit tím, že se spokojí s málem, ale chtějí, aby to málo vypadalo dobře. Zmíněná firma vyrábí minidomy na klíč a snaží se, aby nenabízela bydlení v karavanu, ale bydlení v pořádném domě. Nicméně dům k vám i tak přijede na kolech, aby se dal snadno přemístit.

Je vyrobený ze dřeva a v prostřední části nabízí prostorný obývací pokoj s velkými posuvnými dveřmi, které dodávají dostatek světla. Obývací pokoj je propojený s kuchyní, kterou by mohl domu kde kdo závidět. Mnohdy v našich panelácích máme skromnější prostory pro přípravu jídla. Do kuchyně se navíc vejde vše potřebné, dokonce i pračka, takže nebude nutné lítat do prádelny.

Hned za kuchyní najdete ložnici. Její prostor zabírá jedna veliká postel pro dvě osoby, nicméně i přes lehce stísněné podmínky pokoj působí útulně a nabízí výhledy do krajiny (samozřejmě záleží, kde se svým domovem zaparkujete). Pod postelí najdete velkorysý úložný prostor.

Pokud se bojíte o nedostatek hygieny, uklidníme vás. Dům disponuje i koupelnou se sprchovým koutem hned vedle centrální obývací části a nad ní najdete další ložnici, která může posloužit i jako dětský pokoj.

Právě proto, že miniaturní domy se stávají trendem, se designéři na projektu tohoto stavení vyřádili. V interiéru zajímavě využili měděného plechu a pohráli si s kombinací odstínů šedé a modré. Kuchyně působí moderně a je i praktická. Obývací pokoj se navíc dá díky stolu a lavicím skrytým pod podlahou kuchyně proměnit v jídelnu pro večery i s více hosty.

Profesionální jezdec na horském kole Tomáš Zejda také bydlí v domku na kolech. Vytvořil ho z dodávky. Podívejte se na rozhovor:

Koukněte se na další články o bydlení v miniprostorech:


Přečtěte si také