Ložnice

30. ledna 2017 06:10

Markéta Zídková

12 interiérových novinek, které vám nesmí v lednu uniknout

Jednou z barev roku 2017 je zelená, na což už stihli zareagovat výrobci nábytku a doplňků. A tak v našich novinkách samozřejmě najdete i zelené kousky.

Většina rekonstrukcí, přestaveb a vylepšení interiéru se odehrává na jaře či zkraje léta a pak zase na podzim. Počasí přeje rychlejšímu vysychání zdiva i výmalby, a když člověk nosí nové kousky nábytku z auta, aspoň přitom nemrzne. Naopak teď v zimě je ideální doba si rekonstrukci naplánovat a rozhlédnout se, co je na trhu nového.

Letošní bydlení ovlivní samozřejmě i barvy roku 2017, jimiž se staly zelená (mluví se o greenery), popelavě modrá a růžová s modrou. Barvu čerstvě posekaného trávníku zvolil barvou roku vzorník Pantone, který je největším systémem barev. Za popelavě modrou stojí producent barev Dulux a světle růžovou spolu s odstíny modré doporučuje IKEA.

Modní zelená se již projevila v novince firmy Sapeli, která jako novinku na jaro představila celoskleněné dveře Sapgalssse zeleným potiskem s motivem květiny nebo spirály. Dveře je možné usadit do klasické nebo skryté zárubně, zvolit můžete mezi otočným otevíráním nebo posuvem.

Foto: Sapeli

Foto: Sapeli

Zelená také dominuje novinkám značky Brabantia, která tuto barvu označila za svou vlajkovou pro rok 2017. Přinaší nové odpadkové koše v barvě tmavší zelené, doplňky do kuchyně pak ve světlém šťavnatém odstínu. Koše jsou k dostání ve třech velikostech (12, 20 a 30 litrů) a i v dalších barevných provedeních.

Foto: Brabantia-shop.cz

Na barevné trendy reagovala také firma Johann Malle, která se věnuje ložnicím. V jejím portfoliu najdete postel v kombinaci bílého jasanového dřeva a modré kůže s matrací a svrchní podložkou v barvě vanilky. (cena v obchodě). Rám a čelo postele doplňuje ručně vyrobená matrace z čistě přírodních materiálů, kterou doplňuje svrchní podložka z přírodních materiálů ve stejné barvě.

Foto: Johann Malle

Pokud pro vás barevné trendy nejsou důležité a hledáte nadčasovost, pak je zajímavá kombinace bílé kůže a ořechového dřeva s matrací a svrchní podložkou v barvě slonové kosti.

Foto: Johann Malle

Nebo kombinace bílého jasanového dřeva a šedé kůže s ocelově šedou matrací a svrchní podložkou.

Foto: Johann Malle

Postele jsou k dostání také s bočními dřevěnými nočními stolky, které jsou součástí rozšířeného čela. Volně stojící stolky se vyrábějí v různých barvách a z různého dřeva, jejich rozměry jsou standardizované i přesně na míru.

Foto: Johann Malle

Česká firma Lusito uvedla nedávno na trh exkluzivní stolečky SOUL navržené interiérovou designérkou Ivou Bastlovou. Jejich deska je vyrobena z masivního dubu a podstava z umělého kamene Corralit. Mají organický a ergonomický tvar, posloužit tak mohou jako konferenční nebo odkládací plochy. S ikonickou lampou Lusito Tripod tvoří ideální kombinaci. Lampa má nové, ručně vyrobené stínidlo z dílny VR Design. Jeho autorkou je Viktoryia Romanysheva.

Foto: Lusito.cz

Novou kolekci představila také společnost IKEA – jmenuje se IKEA PS 2017 a je inspirovaná nespoutaností městského životního stylu. Zároveň je její nedílnou součástí myšlenka udržitelnosti. Vždyť i na recyklovaných plastových lahvích se dá pohodlně spát, stejně jako chodit po designovém koberci ušitém ze zbytků látek. A tak zde najdete např. květináče z vodního hyacintu, který se rychle množí a pro mnohé ekosystémy představuje katastrofu. Pro Ikea je to naopak ideální materiál. Zároveň městští nomádi ocení věci, které nezaberou místo a lehce se stěhují, jako je třeba rozkládací pohovka, která může viset na stěně.

Foto: IKEA

Nebo samozavlažovací květináč, s nímž přežijí rostliny bez zalévání i dva týdny. Volnomyšlenkáři potřebují žít obklopeni věcmi, které jim život usnadňují, ne komplikují.

Foto: IKEA

IKEA PS 2017 nabízí také vázy vyrobené ze zbytků skla s barevnými kazy, vzduchovými bublinkami a škrábanci.

Foto: IKEA

Firma TON sice v lednu nepředstavila žhavou novinku, ale poprvé se na německém prestižním veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem mohla prezentovat v žádané hale 2.2. Firma zde ukázala úspěšnou řadu Leaf. Tuto kolekci inspirovanou přírodou, konkrétně vlastnostmi a tvary stromů, navrhlo italské studio E-ggs. Židli a barovou židli ve dvou výškách tvoří nosná konstrukce z masivního dřeva, završená sedadlem a opěradlem z opticky lehké, tvarované překližky. "K této podobě nás inspirovaly právě stromy. Masivní kmen, jako základ, který je završen jemnými lístky," řekla Gaia Giotti z designérského dua E-ggs.

Foto: TON

Kolekce Leaf zahrnuje jak klasické židle, tak i barovou stoličku.

Foto: TON

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také