Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tento byt má jen 10 m², a přesto za něj chtějí 26 000 Kč měsíčně. Takhle se v něm musíte poskládat

Když je lokalita prioritou.
Vydáno: 16.09.2016
Všechno je tu malé. I umyvadlo
Všechno je tu malé. I umyvadlo Autor: mirror.co.uk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Myslíte, že se dá slušně bydlet v bytě, který má méně než 10 metrů čtverečních? Šéfkuchař jedné newyorské restaurace je z takového bydlení nadšený. Ušetří a ještě bydlí pár bloků od své práce!

Příběh minibytečku v luxusní čtvrti Upper West Side byl prostý. New York je vyhlášené město a oblast kolem Central parku patří na realitním trhu k místům, kde částky za pronájem rostou jako mrakodrapy po dešti. I tak se ale vedle luxusních apartmánů za mnohatisícové nájemné sem tam objeví rarita.

Tou byla i podivně malá místnost vydávaná za byt s nájemným v přepočtu 26 700 Kč za měsíc. Během pár dní po ní chňapnul Grayson Altenberg, šéfkuchař z nedalekého Lincolnova centra. Pro nás je možná uvedená cena za 10 m² příliš vysoká, pro šéfkuchaře byla ale víc než lákavá. Ostatní menší byty v okolí, které by se daly srovnat s našimi prostornějšími 1kk a 2kk, jsou nabízeny za cenu v přepočtu kolem 60 000 Kč!

Grayson byt vlastně stejně potřebuje jen na přespání a na uskladnění pár svých základních věcí. A navíc má to jen 7 bloků ke svému kuchařskému působišti. Nemusí se tedy denně trmácet několik desítek minut z předměstí nebo bydlet s kdovíjakými spolubydlícími.

Vtip z inzerátu, který byt k pronájmu nabízel, si pohrával s myšlenkou, že v takovém obydlí nesmíte ztloustnout, protože pak byste se už nikdy nedostali ven. Grayson se tedy musí hlídat a v kuchyni moc neuždibovat.

Doma k tomu ani moc příležitostí nemá. Do bytečku se mu vešla jen minilednička. Postel, která zabírá nejvíc místa, totiž nic moc velkého dovnitř místnosti nevpustí. Šéfkuchař si ale i s tím poradil. Místo botníku pověsil na sprchový box textilní kapsář a skříně nahradil poličkami nad postelí.

Tak malý byt je v New Yorku skutečnou vzácností, stejně jako budova, v níž se nachází. Ta totiž pamatuje ještě divoký stavební boom před sto lety. V Evropě není sice stoletá obytná stařenka až tak vzácná, na newyorské poměry je to ale neuvěřitelně letitá dáma, které šlapou na paty mnohem mladší a vyšší budovy.

Uvidíme, jak se dlouho dokáže šéfkuchař z rozsáhlého kulturního centra v New Yorku ve svých prostorových požadavcích uskromňovat. V bytě vydržel každý nájemník průměrně jen dva roky. Vydrží to Grayson déle?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Zvenku působí nenápadně

Unikátní minidomek vyrobí víc energie, než sám spotřebuje

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama