návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 tipů, jak důkladně vyčistit troubu bez chemie

Vydáno: 11.01.2019
Jak ekologicky vyčistit troubu?
Autor: istock.com Jak ekologicky vyčistit troubu?
Čistá kuchyně je základem zdravého životního stylu. Pokud nechceme jíst zaschlé spáleniny, měli bychom kuchyňskou troubu občas vyčistit. Přinášíme vám nápady, jak si vytvořit vlastní čisticí prostředky.

reklama

Čas od času je nezbytné čistit kuchyňské spotřebiče od spálených zbytků jídla. Pokud bychom tak nečinili například u kuchyňské trouby, čerstvě upečené jídlo by nepříjemně zapáchalo a chutnalo po spálenině. Existuje spousta chemických prostředků, které nám s úklidem pomohou. Nejsou však vůbec šetrné k přírodě. Pokud tedy můžete, je dobré zkusit ekologičtější variantu. Podívejte se, jak na to.

Zkuste ho využít i jinde než v kuchyni

10 triků, jak využít mycí prostředek na nádobí

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Pozor na ostré předměty

Troubu nedrhněte ostrými předměty. Lehce byste ji poškodili. Raději nechejte roztok déle působit a pak setřete jemným hadříkem nebo houbičkou.

1. Jedlá soda

Soda je přírodní zázrak, který výborně nahradí chemické prostředky na úklid. Stačí ji smíchat s vodou a vymačkaným citronem a čisticí zázrak je na světě. Jednoduše pak roztokem celou troubu vyčistěte. Tento roztok je vhodný i na čištění mikrovlnné trouby.

Soda, sůl a citrón
Autor: istock.com Soda, sůl a citrón

2. Leštění moukou

Ano, i to je možné. Mouka nám sice nepomůže s mastnotou a špínou, ale dokonale vyleští lesklé povrchy. Proto se ji nebojte použít po vyčištění sodou jako třešničku na úklidovém dortu. Stačí, když moukou posypete suchý hadřík a tím potřete sklo trouby.

3. Prášek do pečiva

Pokud doma nemáte jedlou sodu, použijte prášek do pečiva smíchaný s trochou teplé vody. Měla by vzniknout hustá kaše, kterou potřete sklo trouby a špinavé stěny.

Nezapomeňte i na vnějšek
Autor: istock.com Nezapomeňte i na vnějšek

4. Sůl jako čistič

K uvolnění mastnoty nám pomůže i obyčejná sůl. Tu nasypte do keramické nebo skleněné misky a vložte do prohřáté trouby. Až sůl zhnědne, můžete ji z trouby vyndat. Mastnota krásně povolí.

Trouba
Autor: istock.com Trouba

5. Citron s vodou

Stejně jako u soli postupujte u triku s citrony. Ty nakrájejte a vložte do misky s půl litrem vody. Poté je nechte v teplé troubě prohřát. Mastnota rázem půjde dolů bez většího drhnutí. Navíc se trouba krásně citronem provoní.

K vyčištění trouby pak často postačí to, co máte běžně doma – skvělou službu udělá jedlá soda a vinný ocet

Jednoduchý způsob, jak vyčistit troubu. Za pár korun bez chemie

K čemu slouží zásuvka pod troubou?

Šuplík pod troubou jste používali špatně. Na co ve skutečnosti je?

reklama

Článek je zařazen v: trouba , kuchyňská trouba , úklid , čistění , jaknato , ekologie , eko , čistící prostředky , soda , citron , mouka , voda , sůl , jistota

reklama

Přečtěte si také