reklama

Jaká je optimální vůně pro vaše znamení zvěrokruhu? Tohle voní Blížencům, Pannám či Rybám...

Markéta Kašková
3. září 2019
Vůně mají ohromnou sílu. Dokážou v nás vyvolat pocity i vzpomínky, a na chvíli nás tak i přenést do minulosti. Jaká vůně je ovšem ideální pro vaše znamení, aby dokázala podtrhnout vaši osobnost a přednosti a zároveň vyvážit nedostatky?
reklama

Talentovaní odborníci z FlowerSchool NY prozkoumali různé kvality každého znamení zvěrokruhu, aby pro každé znich vytvořili perfektní vůni. Výkonný ředitel Calvert Crary, který je také květinář a fotograf, navíc naaranžoval zátiší s komponenty, které vizuálně dotvářejí dokonalou vůni šitou na míru. Vše následně nafotil.

Expertka přes vůně Michelle Gagnon z MKG Bio Alchemy je bio alchymistka, konzultantka a aromaterapeutka. Pracuje výhradně s organickými ingrediencemi na bázi rostlin a esenciálními oleji. Podle ní má každá vůně jedinečné vlastnosti, a dokáže tak vystihnout i specifickou povahu daného znamení zvěrokruhu.

Která vůně se hodí právě pro vás?

Beran (21. 3. – 19. 4.)

Pro Berany vybrali ve FlowerSchool NY za dokonalou vůni mix černého pepře, neroli (hořký květ pomeranče), hřebíčku a kadidla. Jedná se o kombinaci navrženou tak, aby zdůrazňovala energii Berana a současně zjemňovala tendenci k agresivitě a tvrdohlavosti.

Michelle Gagnon poznamenává, že neroli je povznášející, osvěžující a optimistický, ale vyvažuje ho kadidlo, které nás učí být trpělivými a silnými, pomáhá nás uklidnit a upokojit naši mysl. Zároveň utlumuje tendenci být vznětlivý a jednat krátkozrace, kčemuž Berani bývají náchylní.

Býk (20. 5. – 20. 6.)

Býk. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Ideální „býčí“ vůně obsahuje jablko, zimolez, magnólie, růže a lišejník větvičník. Jedinci ve znamení Býka jsou přirozeně stabilní a zásadoví, ale bohužel mají tendenci být přehnaně nekompromisní, racionální a materialističtí.

Tato romantická vůně je ovlivněna krásou, oddaností a smyslností, což jsou efektivní prostředky na určitou strnulost a přísnost. Sladká vůně zimolezu a magnólie napomáhá nekompromisním Býkům stát se více flexibilními a také jim v sobě odhalit více hravosti, tvořivosti a snění.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Blíženci. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Lidé narození vBlížencích jsou živelní, vtipní a milující zábavu. Optimální vůní je pro ně mix bergamotu, máty, levandule, citronové trávy a hrachoru, který oslavuje rozmarnou část jejich osobnosti a zároveň napomáhá zmírnit aspekty, jež podněcují jejich náladovost.

Michelle Gagnon ktomu dodává, že vůně bergamotu je povznášející, může pomáhat uklidnit pocuchané nervy. Je hravá a zvídavá, stejně jako jsou občas i Blíženci. Stojí za velmi temperamentním a vzrušujícím prvotním nádechem vůně. Máta zase napomáhá tělu a mysli adaptovat se na stres. Dokonalá kombinace pro toto neustále se vrtošivé znamení zvěrokruhu.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Rak. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Sladká vůně složená z heřmánku, jasmínu, citronu, lilie, růží a řebříčku odráží tendenci Raků býti velmi mateřští a láskyplní. Zároveň dodává zrozencům tohoto pasivně-agresivního znamení pevnější půdu pod nohama, aby pociťovali větší jistotu.

Jasmín, lilie a růže mají velmi pečovatelské a romantické charakteristiky. Na druhou stranu heřmánek a řebříček dodávají příjemně uklidňující a vřelou vůni, která vyhovuje osobnosti Raka, a to především vsituacích, kdy je náladový nebo nejistý.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lev. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Lvi milují být středem pozornosti, proto je jejich odvážná vůně navržena tak, aby vždycky vynikli. Zahrnuje velmi výrazné komponenty: bazalku, zázvor, limetku, rozmarýn a jalovec. Tyto vřelé, teplé a voňavé ingredience dodají hravým Lvům energii tehdy, když zrovna strádají.

Michelle Gagnon vysvětluje, že Lvi jsou obecně považováni za srdečné bytosti, pro něž jsou přirozené vůně, které oteplují. To znamená koření a bylinky, jako jsou zázvor, rozmarýn a jalovec. Dokážou stimulovat jangovou, mužskou energii, což se hodí vždycky, když mají Lvi „líný den“. Tato vůně je pak dokáže pořádně „rozhicovat“.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panna. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Panny jsou známé svou precizností a pracovitostí. Někdy ovšem mohou být ohromeny tím, co všechno musí zvládnout. Stím by jim mohla pomoci vůně tvořená směsí šalvěje, fenyklu, citronu a pačule. Nejenže má očistné účinky a vzbuzuje pocity svěžesti (především šalvěj), současně může potlačit některé negativní přirozené sklony tohoto znamení.

Pačule je velmi konzistentní a silná. Dodává Pannám rovnováhu především tehdy, když se snaží překonat nějakou krizi. Pačule je krásná především ztoho důvodu, že je její vůně velmi bohatá. Ucítíte sladkost, bylinky, kafr a dřevo. Hodně dlouho vydrží. Tato vůně vás zasáhne a bude vám oddaná, stejně jako bývají Panny.

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Váhy. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Váhy znamenají rovnováhu a schopnost balancovat. Odborníci z FlowerSchool NY se shodli, že byl pro vytvoření optimální vůně rozhodující právě tento fakt. Proto se snažili vybrat kombinaci, která podporuje podobný ideál. Dokonalou harmonii naplňuje heřmánek společně snarcisem.

Vůně narcisu vsobě zahrnuje sílu jara, je plná života a energie. Má vsobě cosi zábavného a flirtujícího. Dalo by se říct, že je to rebel. Zatímco heřmánek veškeré účinky narcisu dokáže zmírnit, ale není to na úkor jeho kvality. Heřmánek Váhám dodává více klidu a pohody. Především vsituacích, kdy jsou sněčím konfrontovány.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

Štír. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Pro vášnivé a tajemné Štíry, kteří mají sklon vést velmi intenzivní vnitřní život, s nímž se víceméně nikomu nesvěřují, se skvěle hodí vůně složená zhyacintu a tuberózy (neboli nocovky či bělokvětu, případně nočního hyacintu).

Michelle Gagnon popisuje tuberózu jako smyslnou, hravou, intenzivní, vášnivou a magnetickou, která se krásně hodí khyacintu. Ten je pro změnu rostlinou, jež se objeví poprvé na jaře, někdy dokonce i tehdy, když ještě sněží. Má „svou hlavu“. Je to tak trochu tvrdohlavá květina. Štíři obecně mají slabost pro květiny. Nejspíše vnich evokují určitou jemnost a něžnost.

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Střelec. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Střelci jsou známí svou laskavou povahou a sklonem putovat po světě. Ve vůni ocení kombinaci bergamotu, citronu, hřebíčku, rozmarýnu a šafránu. Intenzivní mix bylin ve vás může evokovat různé chutě pokrmů, a to díky koření a citrusům.

Gagnon ktomu doplňuje, že je tento citrusový profil velmi povznášející a naplňuje vás energií. Citrusy mají očistné účinky, jsou jako trocha slunečního jasu vláhvi. Ostatní ingredience jsou většinou různá koření, která nás dokážou příjemně prohřát a dodat sílu.

„Tajným“ klíčem kvůni může být vzácný šafrán. Má vsobě trochu sladkosti, trochu zeminy. Je velmi jemný, ale přitom nepostradatelný. Nedočkavým a žádostivým Střelcům může být prospěšný vtom, že je může naučit trpělivosti.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozoroh. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Kozorohům vybrali ve FlowerSchool NY vůni s prvky, které napomáhají zmírnit některé pesimistické tendence a současně povzbuzují kreativitu a pozitivní myšlení. Co tedy nemůže vtéto vůni chybět? Tulipán, mimóza (citlivka), myrha, lila a vetiver (vousatka).

Kozorozi příliš nedokážou odpouštět a leckdy očekávají ten nejhorší scénář. Je třeba vnich probudit více světla. Proto jsou vjejich ideální vůni zastoupeny květiny, které rozjasňují, povzbuzují chuť do života a jsou plné pozitivní energie.

Jemnou rezonanci má stejně tak i myrha, jež se velmi hodí pro lidi náchylné kpřehnaně kritickému myšlení a pro všechny, kteří často trpí nutkavými myšlenkami. To jsou vlastnosti, jimiž Kozorozi většinou oplývají.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnář. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Vodnář patří mezi jedno znejvíce nekonvenčních znamení. Jejich noční můrou je splynout sdavem a vydat se ušlapanou cestičkou. Díky jejich životnímu postoji musí jejich optimální vůně obsahovat levanduli, borovici, anýz a pačuli.

Borovice dokáže Vodnáře, který často mívá hlavu voblacích, držet nohama pevně na zemi a podporovat vněm realistické myšlení. Čerstvá a čistá vůně anýzu dokáže příjemně zklidnit mysl. Excentricitu, jednu znejtypičtějších vlastností Vodnáře, podporuje nezaměnitelné aroma pačule.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY

Jablko, santalové dřevo, jasmín, gardénie a vanilka – to je kombinace pro dokonalou vůni pro nepříliš hovorné Ryby. Profil této vůně odráží tendenci Ryb často snít, mít hlavu voblacích, a současně jim dodává jistou stabilitu, kterou většinou postrádají.

Michelle Gagnon doplňuje, že jablko a santalové dřevo působí příjemně exoticky, dřevitě a zároveň sladce. Mají afrodiziakální účinky, které ovšem dokážou dokonale zklidnit a zharmonizovat. To dodává Rybám sílu a sebedůvěru, což jsou dvě vlastnosti, jež jsou u nich velmi oslabené. Na druhou stranu sladké a omamné vůně jasmínu, gardénie a orchideje podpoří a zvýrazní u Ryb jejich nápaditý a hravý charakter.

Text: Šárka Pelcová

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama