Pořady

4. září 2020 14:44

Markéta Princová

Poklad z půdy: Starožitníci tentokrát nebudou jen nakupovat, ale i obdarovávat

V dalším díle Pokladu z půdy se podíváte na japonskou malovanou šperkovnici, humorné předválečné negativy a čeká na vás i puška z poloviny 17. století s velmi bohatou historií a zdobením. Posledním pokladem, doslova z půdy, pak bude socha Dary nebes, dary země. Poklad z půdy sledujte v pondělí 7. září ve 21.35 na Primě.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci. Starožitníci v tomto díle nebudou jen nakupovat, ale jeden z dražených předmětů nakonec darují do začátku mladému sběrateli.

V dalším díle Pokladu z půdy se spolu s odhadci a starožitníky podíváte na japonskou malovanou šperkovnici z první poloviny 20. století. Kuriozitou budou humorné předválečné negativy na fotografování – vlastně předchůdci dnešních počítačových programů na úpravu fotografií. Nakonec se vydraží za víc, než jejich majitel očekával. Čeká na vás i puška z poloviny 17. století s velmi bohatou historií a zdobením.

Posledním pokladem, doslova z půdy, pak bude socha Dary nebes, dary země od Jana Štursy z roku 1918 s cenou daleko přes čtvrt milionu korun.

Sledujte v pondělí 7. září ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také